Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Yeniden Bu Fiyata Gelebilir!

Bitcoin'de (BTC) devam eden hafta sonu satışları, Ethereum'u (ETH) önemli bir destek seviyesine getirebilir.

eth

Bitcoin’de (BTC) devam eden hafta sonu satışları, Ethereum’u (ETH) önemli bir destek seviyesine getirebilir.

29 bin doların altına sarkan BTC, kripto piyasasını düşüşe sürükledi. 2.022 Dolardan düşüş eğilimine geçen altcoin’lerin lideri ETH, haftalık ve aylık açılış fiyatını test etti. Bu seviyeden destek bulan ETH‘da satış baskısı devam ederse, günler sonra tekrardan 1.774 dolar seviyelerine düşüş yaşanabilir.

Ethereum (ETH) Grafik Analizi

Shapella güncellemesi öncesinde büyük bir hareketlilik yakalayan ETH, 2.100 doları aşmıştı. BTC’nin de sarsılmasıyla birlikte düşüş eğilimine geçen ETH, 2.022 dolardan satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. Güncel olarak haftalık ve aylık açılış fiyatına çok yakın seyreden ETH, bu değerleri kırdığı takdirde 1.774 dolara kadar gevşeyebilir. Son haftalarda güçlü bir destek olarak rol alan 1.774 dolar seviyesi için ETH’nin kritik desteği denilebilir.

Altcoin’lerin değer kazanabilmesi adına başlıca kriterlerden olan ETH, yükselişine devam edebilmesi için sırasıyla 1.930 – 1.942 – 2.022 ve 2.130 dolar dirençlerini aşması takip edilebilir. Bu süreçte kripto piyasasının haber akışı da etkili olacaktır.

Ekran Resmi 2023 05 06 20.21.50

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner