Yükleniyor...

Çinli Ödeme Devi Alipay Yeni NFT’ler İçin Alıcılar Buldu

Çin'in en büyük ödeme uygulamalarından biri olan Alipay, kullanıcıların ödeme kodu sayfalarında duvar kağıtları olarak tasarlanan ve bir gün içinde satılan iki baskının toplam 80.

alipay nft

Çin’in en büyük ödeme uygulamalarından biri olan Alipay, kullanıcıların ödeme kodu sayfalarında duvar kağıtları olarak tasarlanan ve bir gün içinde satılan iki baskının toplam 80.000 kopyası ile yeniden kullanılmaya başlanan token sanat eserlerini piyasaya sürdü.

Alipay dün, geçen ay büyük ekrana gelen popüler Çin animasyon filmi “White Snake 2: The Tribulation of the Green Snake”in yer aldığı, kendi Ant Chain üzerine inşa edilen sanat eserlerinin iki basımını NFT olarak satmaya başladı.

Alıcılar, 10 Alipay puanı artı 9,90 Yuan (1,53 ABD Doları) kullanarak sanat eserlerine sahip olabildiler.

2015 yılında kurulan Ant Chain, Ant Group’un hizmet olarak blockchain bulut hizmeti platformu ve merkezi olmayan uygulamaları oluşturan geliştiriciler için izinsiz/izinli karma bir zincir olan OpenChain dahil olmak üzere popüler ürünlerin ticaretini yapan bir şirket.

E-ticaret devi Alibaba’nın fintech ortağı Ant Group, blockchain teknolojisine büyük yatırım yaptı. Firma, 2020 yılında Çinli sanayi blockchain işletmelerinin arasına girdi. Ayrıca, ülkenin devlet tarafından işletilen prototip dijital para birimi olan e-CNY’nin geliştirilmesi konusunda Çin merkez bankasıyla işbirliği yaptı.

Haziran ayında Ant Group, blockchain’lerin veri hacmini ve istikrarını iyileştirmeye yardımcı olmayı vaat eden yüksek hızlı, uzun mesafeli bir blockchain iletişim teknolojisi olan Blockchain İletim Ağı’nı başlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner