Yükleniyor...

Çinli Rap Grubu Higher Brothers, NFT Müzik Videosu Oluşturuyor

Çinli rap grubu Higher Brothers’ın üyesi Psy.

higher brothers

Çinli rap grubu Higher Brothers’ın üyesi Psy.P NFT dünyasına girdiklerini açıkladı. NFT müzik videosu yayınlamak için ödüllü görsel sanatçı Aslan Malik ile ortaklık kuran grup, NFT gelirlerinin bir kısmını pandemiyle mücadelede dünyadaki hastanelere ve diğer kurumlara destek veren bir yardım girişimine bağışlayacaklarını açıkladı.

“Phuket” isimli NFT müzik videosu, Club Media LABS’den yapılan basın açıklamasına göre NFT platformu Marketplace’te yayınlanacak. Koleksiyonerler, 99 dolardan piyasaya çıkan NFT’nin beş versiyonundan birini seçebilirler.

Basın açıklamasına göre, 3.000 kopyası basılmış NFT gelirlerin bir kısmı, pandemiyle mücadelede dünyadaki hastanelere ve diğer kurumlara destek veren bir yardım girişimi olan Crypto Against COVID’e gidecek.

NFT müzik videosundaki içerikte Psy.P’nin 2019 yılında Phuket, Tayland’da yaptığı tatilden ilham alındığı görülüyor. Psy.P ve arkadaşları Phuket, Tayland’ı pandemi sebebiyle tekrar ziyaret edemediler, bu yüzden kumu, sörfü ve güneşi görsel-işitsel biçimde NFT müzik videosunun içeriğine koymaya karar verdiler.

NFT’lerin indie müzisyenlere daha fazla fırsat getireceğini umduğunu düşünen Psy.P, konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Ben bir blok zinciri meraklısıyım, arkadaşlarımla NFT’deki ilk deneyimimiz ve NFT’nin müzik endüstrisinde geleceğin bir parçası olacağını, bağımsız müzik yeteneklerine daha fazla fırsat getireceğini umuyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner