Yükleniyor...

Çinli Yatırımcıların Bitcoin’e Olan İlgisi Artıyor

Bitcoin (BTC) 2010 yılında ilk kurulduğunda geleneksel finansın dayatmalarına karşı olarak başlatıldı.

bitcoin cin

Bitcoin (BTC) 2010 yılında ilk kurulduğunda geleneksel finansın dayatmalarına karşı olarak başlatıldı. Bu düşüncenin doğruluğu, gün geçtikçe ülkelerin ekonomik sıkıntıya girmeleri sonucu aldığı önlemler ile ortaya çıkıyor.

Çin’de benzer şekilde son dönemlerde bazı ekonomik yaptırımlar uygulamaya başladı. Bu yaptırımlar sonucununda yatırımcıların büyük bölümü dolar ve kripto paralara yönelmeye başladı. ABD merkezli yaptırımların da ilerleyen günlerde artması muhtemel görülüyor.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve ABD Başkanı Trump tarafından yapılan açıklamalar da göz önüne alındığında; ABD-Çin arası ticaret savaşı daha da ileri boyuta taşınacak ve bu doğrultuda ülkelerin birbirlerine karşı ambargoları da artacaktır. Tüm bunlar düşünüldüğünde Çin’de Bitcoin ve diğer kripto paralara olan ilgi de artacaktır. Bu durumun Bitcoin fiyatını nasıl etkileyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner