Anasayfa Bitcoin Haberleri Çinli Yatırımcıların Bitcoin'e Olan İlgisi Artıyor

Çinli Yatırımcıların Bitcoin’e Olan İlgisi Artıyor

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) 2010 yılında ilk kurulduğunda geleneksel finansın dayatmalarına karşı olarak başlatıldı. Bu düşüncenin doğruluğu, gün geçtikçe ülkelerin ekonomik sıkıntıya girmeleri sonucu aldığı önlemler ile ortaya çıkıyor.

Çin’de benzer şekilde son dönemlerde bazı ekonomik yaptırımlar uygulamaya başladı. Bu yaptırımlar sonucununda yatırımcıların büyük bölümü dolar ve kripto paralara yönelmeye başladı. ABD merkezli yaptırımların da ilerleyen günlerde artması muhtemel görülüyor.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve ABD Başkanı Trump tarafından yapılan açıklamalar da göz önüne alındığında; ABD-Çin arası ticaret savaşı daha da ileri boyuta taşınacak ve bu doğrultuda ülkelerin birbirlerine karşı ambargoları da artacaktır. Tüm bunlar düşünüldüğünde Çin’de Bitcoin ve diğer kripto paralara olan ilgi de artacaktır. Bu durumun Bitcoin fiyatını nasıl etkileyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar