Yükleniyor...

Bir Metrik Daha Ethereum’da Ralli Gösteriyor

İkinci en büyük para birimi Ethereum (ETH), mart ayında yaşanan “Kara Perşembe”den bu yana iyileşmeye devam ediyor.

ethereum eth

İkinci en büyük para birimi Ethereum (ETH), mart ayında yaşanan “Kara Perşembe”den bu yana iyileşmeye devam ediyor. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum’un toplam arzının yüzde 80’ine yakını şu anda kârda.

Ethereum, 12 ay içinde bu yıl üç kez yüzde 80 eşiğini geçmeye çalışıyor. Şubat ayında ikinci en büyük kripto para birimi yine bu seviyeye yaklaşmış fakat yaşanan büyük piyasa çöküşü ile beraber yatırımcıların tüm umutları ortadan kalkmıştı. ETH fiyatı, 13 Mart’taki ‘Kara Perşembe’ günü bir günde yüzde 55’ten fazla düşüş yaşamıştı. Sonuç olarak, ETH sahiplerinin yüzde 20’sinden azı kârda kaldı (şimdiye kadarki en düşük değer).

Kripto para biriminin kâr arzı yüzde 50’nin altına düştüğünde, genellikle piyasa diplerini gösterir. Bu, erimenin en göze çarpan örnekleri daha önce birkaç kez yaşanmıştır. Bununla beraber tam tersi durumda kripto para birimi yüzde 95’in üzerinde kardaysa bu iyiye işarettir. Bir varlık yeni zirvelere yaklaştığında kârsız kalmak neredeyse imkansızdır.

Bitcoin de Aynı Gemide

Bitcoin toplam arzının yüzde 79’u Bitcoin 9 bin 500 dolar seviyesinde işlem yaparken kar elde etti. Farklı bir boğa piyasasının genellikle yüzde 90 civarında başladığı göz önüne alındığında, en iyi kripto para birimleri (ve ana rakibi) yeni zirvelere ulaşmadan önce büyümeye önemli ölçüde daha yakın. Bitcoin ve Ethereum şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20 bin dolar ve bin 440 dolardan yüzde 50 ve yüzde 83 oranında düştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner