Yükleniyor...

Ethereum Adres Sayısı 100 Milyonu Geçti

Özellikle son zamanlarda artan Ethereum adres sayısı, oldukça dikkat çekici bir boyuta ulaştı.

ethereum adres sayisi

Özellikle son zamanlarda artan Ethereum adres sayısı, oldukça dikkat çekici bir boyuta ulaştı. Şu an 100 milyon sınırını geçen Ethereum adresleri, 1995 yılındaki internet kullanıcılarının yaklaşık 10 katına ulaştı. Bu durum DeFi’nin ne kadar büyük bir güç olabileceğinin en büyük kanıtı olarak gösteriliyor.

Bu durum DeFi için oldukça önemli çünkü finansal sistemi yeniden yapılandırma gibi bir görüş, kullanıcılar tarafından desteklenmediği sürece bir anlam ifade etmez. Ethereum ağını kullanan kişi sayısı, açık finansmanın ne kadar büyük olabileceğinin bir ölçüsü.

100 milyon Ethereum adres sayısının hepsi kullanıcı sayısına karşılık gelmiyor. Çünkü birden fazla adrese sahip olan birçok kullanıcı var. Ancak bakiyesi sıfır olmayan yani hareketli halde bulunan adres sayısı 40 milyonun üzerinde, bu da söz konusu ağ için oldukça iyi bir metrik.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, özellikle son birkaç haftadır Ethereum adres sayısında günlük 100 bin civarında bir artış söz konusu. Sadece geçtiğimiz hafta 400 bin civarında yeni adres ağa katıldı.

Artan adres sayısı ile birlikte doğal olarak günlük işlem sayısı da artıyor. CoinMetrics verilerine göre, Ethereum ağı günde 1 milyon işleme şahitlik ediyor. Lider kripto varlık Bitcoin’de ise günlük işlem 300 bin civarında.

Sadece beş yıl önce kurulan Ethereum ağının gelişmekte olan yenlilikçi bir finansal sistemi var. Beş yıl gibi bir süre içerisinde böylesine bir kullanıcıya ulaşan ve gelişimi her geçen gün hız kazanan ağın, önümüzdeki yıllarda büyük bir kullanıcı kapasitesine ulaşması kaçınılmaz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner