Yükleniyor...

Circle, BUSD İle İlgili Olarak NYDFS’yi Uyardı

USDC stablecoin'inin arkasındaki şirket Circle, Binance'in stablecoin'i BUSD ile ilgili olarak NYDFS'ye mail göndererek uyarıda bulundu.

binance wazirx bag koptu

USDC stablecoin’inin arkasındaki şirket Circle, Binance’in stablecoin’i BUSD ile ilgili olarak NYDFS’ye mail göndererek uyarıda bulundu.

Bloomberg’ün bir haberine göre Circle, Binance’in kendi token’ları için rezervlerini kötü yönettiği iddiasıyla geçtiğimiz yıl New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı’na (NYDFS) şikayette bulundu.

Circle, BUSD Hakkında Uyarılarda Bulundu

Bloomberg’ün bir haberine göre stablecoin şirketi Circle, geçtiğimiz yıl BUSD hakkında New York Mali Hizmetler Depmartmanı’na (NYDFS) şikayette bulunmuş.

Circle, Binance ve Paxos’un BUSD’yi desteklemek için yeterli kripto para barındırmadığını iddia etti ve bu konu hakkında regülatörü uyardı.

NYDFS bugün, Paxos’un Binance ile birlikte piyasaya sürdüğü stablecoin BUSD ile ilgili olarak bir yaptırım uyguladı. Regülatör, Paxos’un denetlenmesine ilişkin bazı problemlere işaret etti. NYDFS, şirketin “derhal” BUSD basımını bırakmasını istedi.

NYDFS, Paxos’un “BUSD ile ilgili maddi sorunları zamanında düzeltememesi sebebiyle” varlığı sağlam bir şekilde işletemeyeceğine karar verdi. Şirkete gönderilen mailde şu ifadeler yer edindi:

“Pacos, önemli eksiklikleri gidermede başarısız oldu ve kurumumuz Paxos’a BUSD basmayı durdurma emri vererek departmanın daha fazla önlem almasını gerektirdi. Deparman, şirketin gerekli uyumlulukları sağladığını doğrulamak için Paxos’u yakından takip ediyor”

Öte yandan Binance CEO‘su CZ konu hakkında yorumlarda bulundu. CZ, regülatörlerin Paxos ve BUSD’yi hedef alması hakkında Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Binance CEO’su, Paxos’un rezervlerinin güvence altında olduğuna dair şirketten güvence aldıklarını vurgularken, BUSD’nin bir menkul kıymet olarak kabul edilmesi halinde bunun kripto para sektörü için önemli sonuçları olacağından söz etti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner