Yükleniyor...

DSB, Hong Kong’da Kripto Hizmeti için Başuru Yaptı

The Development Bank of Singapore Limited (DSB), Hong Kong'da kripto hizmetleri için lisans başvurusu yapmayı planladığını açıkladı.

hong kong

The Development Bank of Singapore Limited (DSB), Hong Kong’da kripto hizmetleri için lisans başvurusu yapmayı planladığını açıkladı.

DBS Grup Holding, Çin için dijital varlıkların merkez üssü olması çalışmalarını sürdürüyor. Hong Kong bölgesindeki müşterilere kritpo hizmeti sunmak amacıyla bir lisans başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

Hong Kong, Dijital Varlıkların Önemine Değiniyor

DBS CEO’su Sebastian Paredes, “Bankanın Hong Kong’lu müşteriler tarafınca dijital varlık satabilmeleri adıne Hong Kong’da bir lisans başvurusu yapmayı düşünüyoruz” dedi. Hong Kong, dijital varlıklar ile ilgili her alanda bastırmaya devam ediyor. Mali sekreter Paul Chan, şehrin kripto konusunda merkez üssü olması adına çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Şirket dijital varlıklara ılımlı yanaştığını ve bu alanda çalışmalarına devam edeceğini bildirdi. İfadelerine ekleme yaparak güvenlik konularına değindi. Şehir geçen yıl yaşanan çöküşün Three Arrow Capital fonu ve kripto ile ilgili borç sunan Hodlnaut gibi şirketlerin yarattığı güven probleminden sonra sektör adına daha güvenli adımlar atılacağını belirtti. Bu olayların ışığında, sektöre olan ilginin ve çalışmaların güvenli kapsamda devam edileceği vurgulandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner