Yükleniyor...

Citadel, İki Eski Çalışanına Dava Açtı

Citadel, kripto firmasına dava açtı, eski yöneticilerin ticari sırları çaldığını iddia etti.

citadelllss

Citadel, kripto firmasına dava açtı, eski yöneticilerin ticari sırları çaldığını iddia etti.

Citadel Securities, bir davada iki eski çalışanın şirketteyken sermaye artırmaya ve yüksek meblağlı bir kripto ticaret şirketi kurmaya çalıştığını iddia ediyor. 

Citadel, Eski İki Çalışanına Suçlamalar Yöneltti

Citadel Securities, yüksek frekanslı kripto ticaret şirketi Portofino’ya karşı hukuki bir süreç başlattı. Bu dava, Portofino Technologies’in kurucu ortakları olan Leonard Lancia ve Alex Casimo’nun, Citadel’in ticari sırlarını çalmak ve kendi girişimlerini başlatmak için Citadel’in özel bilgilerini kullandığı iddiasına dayandırıldı.

citadel

Citadel Securities, Lancia ve Casimo’yu yargılayarak maddi zararlarını tazmin etmek istiyor. Dava, New York’ta bir mahkemeye sunuldu ve hukuki süreç devam ediyor.

Citadel Securities’in dava dilekçesine göre, Leonard Lancia ve Alex Casimo, Citadel Securities’ten ayrılma niyetlerini bildirmeden yaklaşık altı ay önce “kendi şirketleri için sermaye inşa etme ve sermaye artırma çabalarına derinlemesine girdiler”. Dava dilekçesinde ayrıca, Portofino’nun kurucularının Citadel Securities’in ticari sırlarını kullanma konusunda hiç tereddüt etmedikleri ve Citadel Securities’in ticari iş modelini kopyalamayı amaçladıkları iddia ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner