Yükleniyor...

Bitcoin, Boğa Koşusuna Yakın!

Göstergelerden biri Bitcoin'in boğa koşusuna oldukça yakın olduğunu gösteriyor.

boga

Göstergelerden biri Bitcoin‘in boğa koşusuna oldukça yakın olduğunu gösteriyor.

Zincir üstü analisti Philip Swift, daha büyük yatırım eğilimine odaklanmak için kısa vadeli BTC fiyat zayıflığını bir kenara bırakılmasının gerektiğini söylüyor.

Zincir Üstü Analistinden Bitcoin Boğa Yorumu

Bitcoin için yeni bir analiz, boğa koşusuna özgü yeni bir “spekülasyon döngüsüne” girdiğini söylüyor. LookIntoBitcoin veri kaynağının yaratıcısı ve ticaret paketi Decentrader’ın kurucu ortağı Philip Swift, 16 Mayıs’ta attığı bir Tweet’te , RHODL Ratio metriğine göre tarihin tekerrür edeceğini ortaya koyuyor.

RHODL Oranı, arzın gerçekleşen fiyatına (coin’lerin en son hareket ettiği fiyat) dayalı olarak BTC fiyat davranışını izleme yöntemidir.

Bu metrik Swift tarafından 2020’de oluşturuldu, bir hafta önce hareket eden kripto paraların göreli yaşlarını 1-2 yıl önce hareket edenlerle karşılaştırıyor.

Bu oran, kısa vadeli ve uzun vadeli sahiplerin göreli faaliyetlerine ve buna bağlı olarak piyasada spekülasyonun ne ölçüde mevcut olduğuna dair bir fikir verir.

Şu anda RHODL, 2022’nin sonunda yeşil birikim bölgesine ulaşarak daha da yükseliyor.

1

Zincir üstü analisti RHODL verilerine bakarak şu yorumlarda bulundu:

“2020’de Bitcoin RHODL Ratio göstergesini oluşturduğumda, beni etkileyen bir şey, nasıl yeni bir boğa koşusunun oluştuğunu göstermesiydi. Küçük fiyat geri çekilmeleri konusunda panik yapmayın.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner