Yükleniyor...

Balinalar 5 Hafta İçinde 2,3 Milyar Dolarlık BTC Topladı

Santiment’in verilerine göre, balinaların BTC birikimleri sonrası Bitcoin fiyatı Ocak ayında yaklaşık yüzde 35 arttı.

bitcoin balinasi

Santiment’in verilerine göre, balinaların BTC birikimleri sonrası Bitcoin fiyatı Ocak ayında yaklaşık yüzde 35 arttı. 

Bitcoin’in fiyatı 30.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesinin üzerine çıkmak için yapılan sayısız girişimin ardından 27.000 dolar civarında sabitlendi. Konsolidasyon aşamasına girdiği görülen kripto varlık için bu bir fırsat olabilir. 

Balinalar BTC Biriktirmeye Devam Ediyor

Dünyanın en büyük kripto varlığı durgunluğa girerken, kilit balina adresleri son beş haftadır BTC biriktirmeye devam ediyor. 

Bu süre zarfında, bin ila 10 bin BTC tutan balinalar toplamda 84.897 BTC biriktirdi. Biriktirilen bu BTC’lerin bugünkü fiyatlarla yaklaşık 2,3 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Balinaların gerçekleştirdiği bu hareket, yatırımcıların fiyat hareketindeki son durgunluğu alım fırsatı olarak değerlendirdiklerini gösteriyor. 

Analiz şirketi K33 daha önce, BTC fiyatının 2019’un başındaki yükselişine benzerliğine atıfta bulunarak, BTC’nin 45.000 dolar civarında zirve yapma şansı olduğunu tahmin etmişti. 

Mayıs ayının ortasına geldiğimiz bu günlerde, Bitcoin henüz 30.000 dolarlık direnç seviyesini kırabilmiş değil. Bununla birlikte, potansiyel olarak bir katalizör görevi görebilecek başka bir faktör daha bulunuyor. Bu faktör ise kripto borsalarında yaşanan çok sayıdaki Bitcoin hareketleri olarak öne çıkıyor.

Analist Ali Martinez, son 24 saat içinde 20.000’den fazla BTC’nin bu platformlardan taşındığını gözlemledi. Martinez’e göre bu hamle, yatırımcıların fiyatın yükselmesini beklediğini gösteriyor. 

Bitcoin için kısa vadeli beklentiler olumsuz görünse de uzun vadeli zincir içi göstergeler yükseliş gelişmelerine işaret ediyor. Bitfinex’in son raporunda belirtildiği gibi şu an yaşanan fiyat hareketleri, önceki boğa piyasalarının ilk aşamalarına benziyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner