Yükleniyor...

En Az 1 BTC Tutan Cüzdanlar Rekor Seviyede!

Uzun süredir devam eden ayı piyasasına rağmen, en az 1 BTC tutan Bitcoin cüzdanlarının sayısı 1 milyonu aştı.

bitcoin tutan cuzdanlar

Uzun süredir devam eden ayı piyasasına rağmen, en az 1 BTC tutan Bitcoin cüzdanlarının sayısı 1 milyonu aştı.

Kripto para piyasası, son en yüksek fiyat noktasından bu yana ayı piyasasında ilerliyor. Her ne kadar gündem odaklı yükseliş senaryoları yaşasa da genel çerçevede bakıldığında ayı piyasası henüz bitmiş gibi görünmüyor. Buna rağmen yatırımcılar, Bitcoin almaya devam ediyor. Glassnode verilerine göre, en az 1 BTC tutan Bitcoin cüzdanları rekor seviyeye yükseldi. Bu cüzdanlar, 1 milyonu aşmış durumda.

En Az 1 BTC Tutan Sayısı Artıyor

BTC fiyatı geçtiğimiz yıla göre yüzde 65‘e yakın bir değer kaybı yaşamış olsa da yatırımcılar geri adım atmıyor. Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, cüzdanında en az 1 BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı 1 milyonu geçti.

Glassnode kurucu ortağı Negentropic, Bitcoin satın almak için en doğru zamanın korku ve panik havası ortamında olduğunu söyledi. Glassnode, ABD’deki bankacılık sektöründen ve sıkışan piyasalardan yola çıkarak BTC için 35 bin doları hedef göstermeye devam ediyor.

Ayrıca Glassnode’a göre, yaklaşık 80 milyar dolar değerindeki 3 milyon BTC sonsuza kadar kaybolmuş durumda. Bu BTC’ler, anahtarları kaybolmuş veya on yıldan uzun süredir girilmemiş cüzdanları kapsıyor.

Tüm bu verilere rağmen, BTC tutan veya satın alan yatırımcıların sayısındaki artış dikkat çekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner