Yükleniyor...

EcoTerra Çevreci Özelliğiyle Öne Çıkıyor

Sürdürülebilir uygulamaları teşvik etmenin bir yolu olarak kripto para birimlerinin benimsenmesi konusunda çevreciler arasında artan bir ilgi var.

ecoterra cevreci

Sürdürülebilir uygulamaları teşvik etmenin bir yolu olarak kripto para birimlerinin benimsenmesi konusunda çevreciler arasında artan bir ilgi var.

Bunun nedeni, bu tür dijital varlıkların çevre dostu önlemleri teşvik etmek için daha avantajlı bir yaklaşım sunduğu algısı. EcoTerra da tam burada devreye girip, tokenize edilmiş ödüller sunarak bireyleri geri dönüşüm uygulamalarına katılmaya teşvik etmek üzere tasarlandı.

Kripto para madenciliği için kullanılan enerjinin büyük bir kısmının fosil yakıtlardan elde ediliyor. Fosil yakıtların yanması, hava kirliliğine ve sera gazı emisyonlarına neden oluyor. Ecoterra gibi çevreci kripto paralar, enerji tüketimini azaltarak çevre kirliliğini en aza indirgemeyi hedefliyor ve böylece iklim değişikliğiyle mücadeleye katkıda bulunuyor.

Öncelikle EcoTerra’nın nasıl çalıştığından bahsedelim…

EcoTerra Nedir?

Ecoterra, küresel ısınma ile iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak amacıyla geri dönüşüm sürecini teşvik etmek ve kolaylaştırmak için blok zinciri teknolojisini kullanan bir firma.

İklim değişikliğinin kötüleşen sonuçları, çok sayıda önde gelen şirketi ve tüketiciyi, bu fenomenin neden olduğu düzensiz meteorolojik olayları hafifletmeyi, nihayetinde tersine çevirmeyi amaçlayan çabalara katılmaya teşvik etti.

Blok zinciri teknolojisini kullanan EcoTerra, geri dönüştürülmüş bir malzeme pazarı sağlayarak ve bireyleri geri dönüşüme teşvik etmek için bir platform oluşturarak döngüsel ekonomi süreçlerini hızlandırmaya kararlı. EcoTerra ayrıca emisyonları ve karbon kredilerini izlemek için şeffaf ve güvenli bir yol sunarak karbon dengeleme pazarı aracılığıyla iklim değişikliğinin etkilerini azaltmaya yardımcı oluyor. Bu bağlamda, küçük veya büyük mağazalardaki bir Ters Otomat (RVM) aracılığıyla geri dönüşüm yaparak EcoTerra tokenleri kazanmak mümkün. Yani projede her ürün karşılığında token kazanılıyor.

Şu anda ön satışta olan ve toplam 2 milyar arzı bulunan Geri Dönüştür-Kazan (Recycle-2-Earn) kripto projesi EcoTerra 3 milyon 500 binden fazla fon toplamayı başardı.

Ekosistemin merkezinde yer alan ve güvenilir bir ERC-20 tokeni olan ECOTERRA dokuz aşamalı fon toplama süreci bittikten sonra bu yılın üçüncü çeyreğinde 0,01 dolar olarak listelenecek.

‘EcoTerra Satın Al’ İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Ön satış doğrudan proje tarafından sunulduğundan, EcoTerra satın almak için bir kripto borsası kullanma zorunluluğu yok. Bu yüzden kullanıcıların Ethereum ağını destekleyen bir kripto cüzdanı edinmeleri gerekecek. Bunun nedeni, EcoTerra ön satışının Ethereum ve Tether’i kabul etmesi. Sonrasında ise ‘Cüzdanı Bağla’ dendikten sonra ‘EcoTerra Satın Al’a tıklanıp tokenler talep edilebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner