Yükleniyor...

Bitcoin Lightning Şirketi River, 35 Milyon Dolar Topladı

Bitcoin Lightning hizmeti sunan River, ayı piyasasına rağmen 35 milyon dolarlık B serisi finansman turunu duyurdu.

lightning network

Bitcoin Lightning hizmeti sunan River, ayı piyasasına rağmen 35 milyon dolarlık B serisi finansman turunu duyurdu. 

Kingsway Capital’in liderlik ettiği tura Paypal’in kurucu ortağı Peter Thiel, Cygni, Goldcrest ve Valor Equity Partners da önemli katkılarda bulundu. River CEO’su Alex Leishman’a göre, Bitcoin’e yönelik yeni ilgi dalgası büyük ölçüde ticari ve kurumsal benimsemeden kaynaklanıyor. 

Leishman: Başka Borsalar da Lightning Network’e Yönelebilir

Konu ile ilgili başka yorumlarda da bulunan Leishman: “Bu yıl yaşanan banka iflasları ve kurtarma operasyonları, geleneksel finans sisteminin çatlaklarını ortaya çıkaran ve Bitcoin’in neden bu kadar önemli olduğunu bize hatırlatan bir çağrı oldu. Bitcoin, daha güçlü ve daha şeffaf bir küresel ekonomiye giden güvenli bir yol” ifadelerini kullandı. 

San Francisco merkezli şirket, Bitcoin Lightning Network ödemelerini mümkün kılan ve likiditeyi yöneten en büyük Bitcoin lightning düğümlerinden birini yönetiyor. River, Bitfinex ve Kraken gibi küresel kripto borsalarına benzer şekilde Lightning Network’ü erken benimseyenlerden biriydi. 

Konu ile ilgili yorumlarına devam eden River CEO’su Lesihman, protokol açısından harika bir temel inşa ettiklerini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Memecoin çılgınlığı nedeniyle ana zincir işlem ücretlerindeki artış ışığında, giderek daha fazla borsa ve kripto şirketi bir çözüm olarak Lightning Network’e yönelebilir.” 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner