Yükleniyor...

Dogecoin’deki Fiyat Kararsızlığı, Memecoin’leri Etkiliyor

Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin, 2013 yılında, internet fenomeni "Doge" üzerinden esprili bir şekilde başlatılan memecoin olarak biliniyor.

dogecoin

Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin, 2013 yılında, internet fenomeni “Doge” üzerinden esprili bir şekilde başlatılan memecoin olarak biliniyor. İlk zamanlarda pek ciddiye alınmayan Dogecoin, bugünlerde yükselen popülaritesi ile dikkat çekiyor. Dogecoin, aynı zamanda en yüksek piyasa değerine sahip bir memecoin.

Özellikle Musk’ın sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar, Dogecoin’in fiyatı üzerinde zaman zaman ciddi dalgalanmalara sebep olabiliyor. Bu fiyat belirsizliği, bazı yatırımcılar için risk oluşturmasına rağmen, birçok kişi için çekici bir yatırım fırsatı sunuyor. 

Nasıl Bitcoin’de oluşan fiyat dalgalanmaları diğer altcoin’lerin fiyatını etkiliyorsa, Dogecoin’deki bir hareketlilik de kripto piyasasındaki diğer memecoin’leri etkileyebiliyor. Örneğin, olası Dogecoin fiyat artışının etkisi sonucunda, diğer memecoin’ler arasında yer alan AiDoge’u satın alırken de artış yaşanabiliyor. Ancak bu etki her zaman aynı şekilde gerçekleşmeyebiliyor.

Memecoin’in Kralı Olarak Bilinen Dogecoin Tahttan Olabilir mi?

Dogecoin fiyatı, AiDoge popülerlik kazandıkça güçlendiği hayati destek bölgesine doğru geri adım atıyor. Yani DOGE, nihayet tahtını teslim etmeye hazır gibi görünüyor ve yeni memecoin projesi AiDoge, yatırımcıları bu konuda daha fazla ikna etmeye çalışıyor.

AiDoge, yenilikçi bir yaklaşımla, yapay zekanın potansiyelini internet meme’lerinin mizahıyla birleştiren, benzersiz bir memecoin projesi olarak doğdu. Bu projenin temel amacı, kullanıcılara eğlenceli bir deneyim sunarken aynı zamanda gelir elde etme imkanı sağlamak.

Meme üretimine odaklanan AiDoge, “meme yap-kazan” projesi olarak da biliniyor. Bu yeni nesil memecoin, hem eğlence dünyasını hareketlendirirken hem de kullanıcılarına kazanç potansiyeli sunarak kripto para dünyasında benzersiz bir yer edinmeyi hedefliyor. Ön satıştan toplanan fonun 6.2 milyon doları geçtiğini duyan yatırımcılar, AiDoge satın almak için ellerini çabuk tutuyor.

AiDoge (AI) Nasıl Satın Alınır?

AI token ERC-20 protokolüne uyan bir kripto para birimi. Al tokenin ön satışı 20 aşamadan oluşuyor. AiDoge token satın almak için;

Adım 1: Bir kripto cüzdan oluşturun. 

Adım 2: ETH, BNB veya USDT satın alın.

Adım 3: Kripto tokenleri cüzdana aktarın.

Adım 4: Cüzdanı AiDoge Sitesine Bağlayın ve ‘AiDoge Satın Al’a tıklayın. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner