Yükleniyor...

Bitcoin ve Ethereum Arasındaki Kopukluk Zirvede!

Kripto veri sağlayıcısı Kaiko, Bitcoin ve Ethereum arasındaki korelasyonun 2021'den bu yana en düşük seviyeye geldiğini açıkladı.

btc eth

Kripto veri sağlayıcısı Kaiko, Bitcoin ve Ethereum arasındaki korelasyonun 2021’den bu yana en düşük seviyeye geldiğini açıkladı.

Kaiko, pazartesi günü yayınladığı bir veriyle kripto dünyasını hayrete düşürdü. 2021’den bu zamana kadar Bitcoin ve Ethereum arasındaki korelasyonun en düşük değere geldiğini açıklayan Kaiko, kripto yatırımcılarını adeta ikiye böldü. Bir kısmın bu durumun piyasaya pozitif yansıyacağını savunurken, diğer kısım ise tehlikelere yol açabileceğini belirtti. Geçtiğimiz senenin büyük bir bölümünde birlikte hareket eden piyasanın liderleri, 2023’deki veriler ile şaşırtmaya devam ediyor.

A36TH5CLR5DJPH7ZWPNXX65WOQ.png

Korelasyon Seviyesi Yüzde 77’ye Düştü

2021’den sonra yüzde 77’ye gelerek dip seviyesini test eden korelasyon verisi, kripto endüstrisinde yankı yarattı. Bu olayla ilgili pek çok teori ortaya atılırken, aralarında en çok dikkat çeken teori ise Ethereum’un son zamanlarda stake hizmetleriyle parlaması oldu. Birbirinden ayrışan Bitcoin ve Ethereum’u bu verisinin piyasaya nasıl etki edeceği söz konusu olmaya devam ediyor.

Geçmişteki süreçlerde de birbirinden net olarak ayrışan Bitcoin ve Ethereum, 2021’den bu yana tekrardan dip seviyeye geldi. Kripto topluluklarının bu konuyu değerlendirme şekli ise “alım-satım çiftlerindeki” değişiklikler oldu. Henüz net bir fiyat aralığına kendilerini atamayan Bitcoin ve Ethereum, bundan sonraki süreçlerde nasıl bir hareket sergileyeceği merak konusu oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner