Yükleniyor...

Citigroup, Kripto Para Odaklı Yöneticiler Arıyor

Citigroup, kripto para, stablecoin ve DeFi odaklı bir dijital varlık risk yöneticisi arıyor.

Citigroup Kripto Para Odakli Yoneticiler Ariyor

Citigroup, kripto para, stablecoin ve DeFi odaklı bir dijital varlık risk yöneticisi arıyor.

Kripto piyasası iyileşme süreci yaşarken sektörde güçlenmek isteyen isimler yeni adımlar atıyor. Özellikle kripto para sektöründe yeni ve gelişmek isteyen şirketler için deneyimli isimler ve strateji oldukça önemli. En büyük şirketler arasında yer alan Citigroup da kripto sektörü odaklı bir iş duyurusu yaptı.

Citigroup, Kripto Para Bölümünü Güçlendiriyor

Daha önce dijital varlık bölümü oluşturmak için 100 kişiyi işe almayı planladığını açıklayan Citi, web sitesinde yeni bir iş ilanı daha yayınladı. Citigroup’un web sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanında; kripto para, stablecoin ve DeFi alanlarında fikirler üretecek iki risk yöneticisi arandığı belirtildi.

Aranan iki kişiden birisinin merkeziyetsiz finans ve stablecoin ve kripto para üzerine kurulu bir çalışma düzeni olacak. İkinci kişi ise merkezi finansa daha yakın olan CBDC’ler, dijital menkul kıymetler ve kurumsal Blockchain konularına odaklanacak.

Kripto finansal risk kurucusu ve CEO’su Tarun Chitra, konu ile ilgili şunları söyledi:

Merkeziyetsiz finansta risk yönetimi, geleneksel finansta gördüğünüzden gerçekten çok daha karmaşık. Bu yüzden Citi, sadece bunu anlayacak ve akıl yürütecek bir kişiye ihtiyaç duyuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner