Yükleniyor...

Circle, Merge’den Sonra Yalnızca Proof-of-Stake’i Destekleyecek

Stablecoin ihraççısı Circle, zincir entegrasyonunun ardından yalnızca Ethereum proof-of-stake zincirini destekleyeceğini açıkladı.

circle 1

Stablecoin ihraççısı Circle, zincir entegrasyonunun ardından yalnızca Ethereum proof-of-stake zincirini destekleyeceğini açıkladı.

The Merge olarak tanınan bu entegrasyonun, önümüzdeki aylarda yapılması planlanıyor. Mevcut ağ şu anda proof-of-work algoritmasıyla çalışıyor.

Ancak proof-of-work algoristması, yüksek enerji kullanımı sebebiyle yoğun bir biçimde eleştiriliyor. Enerji kullanımının çevreye verdiği zarar, hem kripto camiasında hem de siyasetçiler arasında sıklıkla bir tartışma konusu haline geliyor. Proof-of-Stake algoritmasına geçişin, Circle’ın enerji tüketiminin azaltılmasında önemli bir role sahip olması bekleniyor.

Circle, Proof of Stake’i Destekliyor

Circle, yalnızca proof-of-stake zincirini destekleme kararının ardından göndermiş olduğu blog yazısında, USDC zincir üstü yeteneklerinde veya diğer hizmetlerde kesintiler öngörmediklerini kaydetti.

“Ethereum Merge’inden sonra çatallanma olasılığı hakkında bir spekülasyon yapmasak da, USDC Ethereum tabanlı bir varlık olarak yalnızca tek geçerli bir versiyonda var olabilir”

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de, proof-of-stake’e geçişin ardından, Ethereum proof-of-work çatalının uzun vadeli olarak benimsenmesi olasılığını reddetti.

ether

USDC, 45 milyar dolarlık stablecoin arzı ile, Tether’in ardından en büyük ikinci stablecoin olma özelliğine sahip. Stablecoin, Ethereum DeFi inovasyonu için oldukça önemli bir yapı taşı görevi görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner