Yükleniyor...

Curve Finance, Saldırıya Uğradığını Açıkladı

DeFi platformu Curve Finance, bir güvenlik açığı meydana geldiğini duyurdu.

curve

DeFi platformu Curve Finance, bir güvenlik açığı meydana geldiğini duyurdu.

DeFi platformu Curve Finance, Twitter hesabından yaptığı açıklamada sunucu güvenliğinin ihlal edildiğini ve kullanıcıların curve.fi web sitesini kullanmaması gerektiğini belirtti.

Curve Finance, yapılan saldırıdan curve.exchange adresinin etkilenmemiş olduğunu belirtse de yine de dikkatli davranılması gerektiğini vurguladı.

Paradigma araştırmacısı samczsun’un açıklamasına göre Curve’ün şu anda front end’i tehlikeye girdi. Araştırmacı da platformun kendisi gibi bir sonraki duyuruya kadar protokolün kullanılmaması hususunda kullanıcıları uyardı.

Curve de benzer bir biçimde front end’in kullanılmaması gerektiğini belirtti ve durumun araştırıldığını söyledi.

Zincir üstü verilere göre saldırgan sekiz kadar kurbandan 573.000 dolar değerinde USDC ve DAI çalmış durumda. Fonların ilk etapta 45 ETH’lik gruplar halinde ve daha sonra 20 ila 22 ETH’lik gruplar halinde başka adreslere gönderildi.

Curve ekibine göre saldırgan, muhtemelen Curve’ün web sitesini klonladı ve insanları fake siteye yönlendirdiği ve kötü niyetli sözleşmeye onay verdirttiği ifade edildi.

Curve Finance, 6 milyar doların üzerinde kilitli varlığıyla, DeFi ekosisteminin en önemli protokollerinden birisi olarak görülüyor.

Curve Finance Sorunun Çözüldüğünü Duyurdu

Curve Finance’in Twitter hesabı yeni bir güncelleme yayınladı ve sorunun üstesinden gelindiğini duyurdu.

Protokol, son birkaç saat içinde bir sözleşmeye onay verildiyse derhal iptal edilmesi gerektiğini belirtti.

Geliştirici ekip, yine de şimdilik curve.fi adresinin kullanılmaması gerektiğini ve kullanıcıların curve.exchange adresinden devam etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner