Yükleniyor...

Citigroup’un Eski Yöneticisi Provenance Blockchain CEO’su Oldu

Citigroup'un eski yöneticisi Morgan McKenny, kripto sektörü için geleneksel finans sektörünü bırakan son Wall Street temsilcisi oldu.

c

Citigroup’un eski yöneticisi Morgan McKenny, kripto sektörü için geleneksel finans sektörünü bırakan son Wall Street temsilcisi oldu.

Provenance Blockchain Vakfı, Citigroup yöneticisi Morgan McKenney’i CEO olarak görevlendirdi.

McKenney, 18 yıldır Citigroup’ta COO olarak görev yapmaktaydı.

Provenance Blockchain, finansal hizmetler endüstrisi için meydana getirilmiş, firmaların maliyetleri ve riskleri dijitalleştirmesine ve azaltmasına olanak sağlamayı amaçlayan açık kaynaklı bir blockchain’dir.

2013 yılında kurulan Provenance Blockchain’de şimdiye kadar 3 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştirildi. 50’den fazla finans kurumu da Provenance Blockchain’i kullanıyor.

Bu yılın başlarında bazı ABD bankaları, Provenance blockchain’i üzerinde çalışacak, ABD dolarına sabitlenen bir stablecoin geliştirmek için ortaklık kurdu.

Geleneksel finans sektöründen kripto sektörüne geçişler arıyor. Geçtiğimiz hafta da Goldman Sachs’tan Roger Bartlett, Coinbase’deki küresel finansal operasyonları yönetmek için yatırım bankasından ayrıldığını duyurmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner