Yükleniyor...

CleanSpark 86 MW’lık Madencilik Tesisi Aldı

Bitcoin madencilik şirketi Cleanspark, şu anda sahip olduğu 36 MW'lık tesisinin gücünü 86MW'a çıkarttı.

Cleanspark 86 MWlik Madencilik Tesisi Aldi

Bitcoin madencilik şirketi Cleanspark, şu anda sahip olduğu 36 MW’lık tesisinin gücünü 86MW’a çıkarttı. Şirket, hashrate hızına da 340 PH/s ekleyerek kapasitesini büyüttü.

CleanSpark, Washington, Georgia’da operasyona hazır halde bir Bitcoin madenciliği tesisi satın aldı. Tesis, önceden Waha Technologies’e aitti. Ayrıca CleanSpark, hash oranını 340 PH/s’den fazla artırabilecek olan 3.400 adet Antminer madencilik makinesini bünyesine kattı.

CleanSpark Madencilik Yatırımlarına Devam Ediyor

Kuzey Amerika’da sürdürülebilir Bitcoin madenciliği yapan CleanSpark Inc , 16.2 milyon dolara aktif bir madencilik tesisi satın aldı. Washington Belediye Başkanı Bill deGolian bu satın almayı şu sözlerle aktardı:

Bu ortaklık yerel endüstrimizi çeşitlendirecek, kırsal teknoloji işleri yaratacak, elektrikli müşteri tabanımızı genişletecek ve toplumumuza yatırım getirecek.

Bu satın almayla beraber CleanSpark kapasitesine, 86 megawatt (MW) ve saniyede 2,6 exahash (EH/s) daha ekleyebilir halde olacak. Şu anda tesis 36 MW’da ve 1.1 EH/s kapasitesiyle çalışıyor. Bu satın alma şirketin hash oranını yüzde 38 artırdığı anlamına geliyor.

Şirket, yeni aldığı 3.400 adet Antminer S19 serisi madencilik makinesi için 8.9 milyon dolar ödedi.

Bu son satın almayla beraber CleanSpark’ın, Georgia’da bulunan tesis sayısı üçe çıktı. Diğer iki tesis ise College Park ve Norcross’ta bulunuyor. Bu tesislerin çoğu nükleer enerji veya düşük karbonlu enerji kaynaklarını tercih ediyor.

Gerçekten de piyasa çapındaki kapitülasyonlar, Bitcoin ekosistemindeki çoğu kişiyi şaşırttı. Aynı piyasa koşulları, CleanSpark’ın Waha Technologies tarafından yönetilen bu tesisi satın alma fırsatını doğurdu.

Bitcoin Magazine‘in haberine göre, CleanSpark CEO’su Zach Bradford bu satın alma için şu açıklamayı yaptı:

“Piyasa bütün yaz konsolidasyon için hazırlanıyor ve biz de satın alan tarafta olmaktan memnunuz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner