Yükleniyor...

Craig Wright: Satoshi Nakamoto Benim

Avustralyalı bilgisayar mühendisi Craig Wright, Bitcoin'in (BTC) kurucusu Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etti.

Craig Wright Bitcoinin Sahibi Oldugunu Iddia Etti

Avustralyalı bilgisayar mühendisi Craig Wright, Bitcoin’in (BTC) kurucusu Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etti. Hatta bunu doğrulayacak insanların olduğunu söyledi.

Wright’ın Avustralya’da katıldığı bir TV programında, onun Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto mahlaslı kişi olup olmadığı soruldu. Wright bunun doğru olduğunu ve çevresinde doğruluğunu kanıtlayacak kişiler olduğunu söyledi.

Wright şöyle dedi:

Kanıt her zaman insandır. Yani ailem var, arkadaşlarım var ve bu sektörde üst mertebede tanıdıklarım var.

Wright, onun bu iddiasını kanıtlayabilecek insanların kim veya nerede olduğunu söylemedi. Buna karşın Bitcoin’in kurucusu olmasının hayatını zorlaştırdığını söyledi. Ayrıca para ya da şöhretin onu motive etmediğini de ekledi.

İspatlama Sorumluluğu

Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu iddia eden Craig Wright, Bitcoin’in sıfırıncı yani ilk mine edilen ve Genesis olarak adlandırılan bloğundan bir mesaj gönderemese de bunu bir araba anahtarı örneğiyle açıklamayı tercih etti:

Tekradan söylüyorum, anahtarla bir şeyin sahibi olduğunuzu kanıtlayamazsınız. Bir arabanın anahtarına sahipseniz arabaya sahip olduğunuz anlamına gelmez. Açıkçası bu duyduğum en saçma şey.

Göründüğü üzere röportajı gerçekleştiren Hamish Macdonald’ın Wright’a gerçek bir kanıt sunmasını istemesi Wright’ın hiç de hoşuna gitmedi. Bu röportaj gittikçe kısır döngüye girdi ve Wright’ın sinirlenip hakaret etmesi ve Macdonald’a bir hukuk kitabı almasını ve kanıtın ne olduğunu okumasını önermesiyle sona erdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner