Yükleniyor...

Crypto.com Güney Kore Pazarına Giriyor

Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.

Crypto.com Guney Kore Pazarina Giriyor

Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com, Güney Kore pazarına iki yerel başlangıç satın alımıyla giriş yaptı. Şirket, yaptığı duyuruda ödeme hizmetleri sunan PnLink Co. ve dijital varlık sağlayıcısı OK-BIT.Co‘yu satın aldıklarını açıkladı.

Singapur merkezli Crypto.com, Güney Kore’nin elektronik finansal işlem yasası kapsamında ilgili makama bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı olarak kayıt yaptırdığını da açıkladı.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su  Kris Marszalek, şirketin Güney Kore gibi kullanıcıların dijital varlıklara ilgisinin yüksek olduğu ülkelerde ürünlerini ve hizmetlerini sunmak için düzenleyicilerle çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Crypto.com Güney Kore İçin Hazır

Crypto.com’un ayrıca, Monetary Authority of Singapore’dan ödeme kuruluşu lisansı başvurusunda prensip onayı almışken, Dubai’de ise sanal varlık lisansının geçici onayına sahip. Bunun yanında şirketin Kıbrıs’ta Menkul Kıymetler ve Borsa kaydı, ayrıca İtalya ve Yunanistan’da da ilgili kayıtları bulunmaktadır.

Crypto.com Yüzde 5’lik İşten Çıkarım Yaptı

Dünya genelinde 50 milyondan fazla kullanıcısı olan kripto para borsası Crypto.com, uzun vadede “sürekli ve sürdürülebilir bir büyüme modeli” benimsediklerini aktardı. Buna istinaden firma, iş gücünün yaklaşık yüzde 5’ini yani 260 kişinin işine son verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner