Yükleniyor...

Çin’in Kripto Para Yaptırımları Sürüyor

Çin Siber Uzay İdaresi (CAC), Çin’in bu yıl popüler sosyal medya platformlarında kripto para birimi yatırımlarını savunan yaklaşık 13 bin hesabı kapattığını açıkladı.

Cinin Kripto Para Yaptirimlari Suruyor

Çin Siber Uzay İdaresi (CAC), Çin’in bu yıl popüler sosyal medya platformlarında kripto para birimi yatırımlarını savunan yaklaşık 13 bin hesabı kapattığını açıkladı.

Kripto para birimlerine bakış açısını henüz yumuşatmayı düşünmeyen Çin’de toplu hesap kapatma yaşandı. Sanal para birimlerinin yükselişiyle, dolandırıcılık gibi ilgili faaliyetlerin yoğun hale geldiğini iddia eden CAC, sosyal medyada kripto para birimlerini savunan 13 bin kişinin hesabını kapattı.

Çin Siber Uzay İdaresi 13 Bin Hesabın Önünü Kesti

Geçtiğimiz Eylül ayında kripto para ticaretini ve madenciliğini yasaklayarak katı duruş sergileyen Çin’in hedefinde yalnızca hesaplar yoktu. Kripto para yatırımını teşvik ettiği için kapatılan 13 bin sosyal medya hesabının yanında; kripto ile ilgili 51 bin adet gönderi ve 105 adet web sitesi de engellendi.

Çin Siber Uzay İdaresi, Bir sonraki adımda sanal para ile ilgili yasa dışı finansal faaliyetlere yönelik baskıyı güçlendirmek ve yasaya uygun olarak insanların mülkiyet güvenliğini korumak için ilgili departmanlarla çalışmaya devam edeceğini belirtti.

CAC, hesap silme kampanyasının Çin Komünist Partisi’nin kararlarını uygulamak için olduğunu ve sosyal medyadaki kullanıcılardan gelen ipuçlarına dayanarak birçok hesabı tespit ettiğini de sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner