Yükleniyor...

CleanSpark, Bitcoin Madenciliğinde Zirveye Oynuyor

Popüler Bitcoin (BTC) madencilik şirketi CleanSpark, yaklaşık 6 milyon dolarlık madencilik cihazı satın aldı.

CleanSpark Bitcoin Madenciliginde Zirveye Oynuyor 1

Popüler Bitcoin (BTC) madencilik şirketi CleanSpark, yaklaşık 6 milyon dolarlık madencilik cihazı satın aldı.

Kripto ayı piyasası tüm sektörü derinden etkiledi. Son bir yılda, yatırımcıların eriyen varlıklarının yanı sıra proje iflasları ve madencilik maliyetlerinin artışı gözlemlendi. Küresel ekonomiden dolayı artan enerji maliyetleri, ayı piyasasından dolayı düşen kazanç ile ters düştü. Birçok madencilik şirketi hizmetlerini durdurma kararı alırken, içlerinden bazıları yatırımlarına devam ediyor. Bunlardan biri olan CleanSpark, bünyesine 3.9 bin adet yeni madencilik cihazı ekledi.

CleanSpark, Bitcoin Madenciliği Yatırımlarına Devam Ediyor

Bitcoin madencilik şirketi CleanSpark, yaptığı yatırımları ile sektöründe zirveye oynuyor. Şirket bünyesindeki madencilik cihazlarını 26.5 bin adete çıkardı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, kripto ayı piyasasına rağmen agresif bir şekilde büyümeye devam ediyor. Şirketten gelen açıklamaya göre, 3.9 bin adet Bitmain Antminer S19j Pro madencilik cihazı envantere eklendi. Şirket tüm bu cihazlar için yaklaşık 6 milyon dolar ödeme yaptı.

Madencilik şirketi, cihazları terahash başına yaklaşık 15.5 dolara satın aldı. Bu verimlilikteki cihazların normal satış fiyatı, terahash başına 24.26 dolar olarak öne çıkıyor. Şirketin yaptığı bu satın alma, oldukça kazançlı görüldü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner