Yükleniyor...

CNBC, Ripple’ı XRP Olarak Değiştirdi

CNBC, Twitter'da şirketin CEO'su Brad Garlinghouse tarafından uyarıldıktan sonra verileri artık Ripple ismi yerine XRP olarak sunuyor.

cnbc ripple xrp

CNBC, Twitter’da şirketin CEO’su Brad Garlinghouse tarafından uyarıldıktan sonra verileri artık Ripple ismi yerine XRP olarak sunuyor.

29868012294 80

Amerika’nın önde gelen ekonomi kanalı CNBC, kripto para fiyatlarının gerçek zamanlı anlık görüntüsünde “Ripple”ı “XRP” olarak değiştirerek token sahiplerinin kalbini kazandı. Bu, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un 29 Mayıs’taki röportajının ardından Twitter’da kanala kişisel olarak çağrı yapmasının ardından geldi.

Bu Bir Sorun muydu?

Sorun ilk bakışta önemsiz gibi görünse de, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden yasal savaşının can alıcı noktasıdır. Ripple, De Beers’ın elmasları ve Chevron’un petrolü ile paralellikler çizerken, teknik olarak bağımsız bir kripto para birimi olduğunu iddia ettiği XRP’yi kontrol etmediğinde ısrar ediyor.

Ancak SEC, Ripple’ın onu kayıtsız bir menkul kıymet olarak satmak ve “muazzam karlar” elde etmek için “Ripple Kredileri” (XRP’nin orijinal adı) için bir pazar yarattığını iddia ediyor. Ripple şu anda 6,1 milyar XRP’ye sahipken, 47,7 milyar token emanetinde kilitli durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner