Yükleniyor...

Coin Bureau’ya Göre Bu Ethereum Rakibinin Ralli Başlatma Potansiyeli Var

Kripto para kanalı Coin Bureau sunucusu Guy, popüler Ethereum (ETH) rakibinin mevcut fiyatının üç katına kadar yükselebileceğini söylüyor.

luna terra terra ust

Kripto para kanalı Coin Bureau sunucusu Guy, popüler Ethereum (ETH) rakibinin mevcut fiyatının üç katına kadar yükselebileceğini söylüyor.

Guy, yeni videosunda 1,92 milyon abonesine Terra’nın (LUNA) ralli başlatabileceğini söyledi. Guy’a göre, ralli öncelikle Terra’nın ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin’i TerraUSD’nin (UST) popülaritesinden kaynaklanacak.

“LUNA’yı gerçekten geride tutan tek şey devasa piyasa değeri. Ancak UST’nin kullanılabilirliği ve popülaritesi, LUNA’ya faydalı olabilir.”

Coin Bureau sunucusuna göre, kripto piyasasının geri kalanı düşüşe geçtiğinde LUNA yükselişe geçiyor.

“Ayrıca, Luna kripto piyasası çöktüğünde yükselme eğiliminde ve bu muhtemelen şu anda neredeyse bir düzine blok zincirinde bulunan ve çoğu büyük borsada işlem gören UST’ye olan artan talepten kaynaklanıyor. Muhtemelen LUNA’nın fiyat hareketi UST’ye olan talep tarafından yönlendiriliyor.”

Guy, UST talebini artıran faktörlerden birinin stablecoin’in merkeziyetsiz doğası olduğunu söylüyor.

“Yeni başlayanlar için, UST’nin stablecoin güvenilirlik statüsü var, bu, UST’nin piyasa düşüşleri sırasında sabitini koruma yeteneği ile sağlamlaştırılan bir şey. Bu, diğer stablecoin’lerin yapmayı başardığı bir şey değil… Şimdi Terra’nın DApp’leri [merkezi olmayan uygulamalar] aslında UST için, özellikle de hemen hemen her akıllı sözleşme kripto projesinden övgü alan Anchor Protocol [tasarruf platformu] için birincil talep itici güç oldu. Bir yıldan daha kısa bir süre önce Terra’da yalnızca bir DApp vardı. Bugün 100’den fazla var. UST için bir başka büyük talep faktörü, geçen Eylül ayından bu yana önemli ölçüde artan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki merkezi stablecoin’lerle alakalı düzenleyici endişeler… Bu ve diğer faktörlerin bir sonucu olarak, yalnızca Eylül ayından bu yana neredeyse 10 milyar UST basıldı.”

Şu anda 19 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahip olan LUNA, yazı yazılırken 48.88 dolardan işlem görüyordu. TerraUSD ise şu anda 11,3 milyar dolar piyasa değeriyle 15. sırada yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner