Yükleniyor...

RunNode (RUN) Coin Nedir? RUN Coin Yorum ve Geleceği

RunNode (RUN), Solana blok zinciri için bir RPC düğüm sağlayıcısıdır.

png

RunNode (RUN), Solana blok zinciri için bir RPC düğüm sağlayıcısıdır.

Solanart ile NFT dalgasını sürmekten hızlı ve uygun fiyatlı işlemlere kadar Solana, sağlam temeller sayesinde popülaritesi artan bir kripto blok zinciridir. Kötü niyetli kişiler, sık ağ kesintileri nedeniyle onu suçlayabilirken, Solana, iddialı yol haritasının gidişatını takip ederse, Ethereum katili olma potansiyelini gerçekleştirme potansiyeline sahiptir. Solana’nın güçlü yönlerinden yararlanan bir proje, yerel RUN tokeni, Remote Procedure Call (RPC) düğümü ve Solana blok zinciri için stake protokolü ile RunNode’dur. 

RunNode’un kullanımı en kolay düğüm sağlayıcısı olmaya odaklanmasıyla, merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) Solana blok zincirinde zahmetsizce çalışır ve işlem yapar. RunNode’un geliştiricilerin Solana’yı tanımalarına ve Ethereum ile açığı kapatmalarına nasıl yardımcı olduğunu merak ediyor musunuz? İşte detaylar…

RunNode Nedir?

RunNode, Solana blok zinciri için bir RPC düğüm sağlayıcısıdır. Hizmet olarak altyapı ve staking göz önünde bulundurularak RunNode, DApp’leri blok zincirine bağlayan altyapıyı sağlar. RunNode’un nihai hedefi, Solana’yı Ethereum kadar geliştirici dostu yapmaktır, böylece herkes projeleri zahmetsizce başlatabilir.

RunNode’u özel yapan şeye dalmadan önce, RPC düğüm protokollerine olan ihtiyacı anlamak önemlidir. Herhangi bir DApp’in blok zinciri ile etkileşime girmesi için DApp, RPC düğümlerine güvenmelidir. Bu, işlemleri yürütmek ve blok zincirinde depolanan bilgilere erişmek gibi işlevlere izin verir. 

Merkezi Olmayan Finans (DeFi), merkezi olmayan blok zinciri kavramını alır ve bunu finans dünyasına uygular. Protokoller ve NFT pazarları, bir blok zincirinin popülaritesini etkiler ve ana akım benimseme için öncelikli olup olmadığını belirler. RunNode gibi bir RPC düğüm protokolüyle, geliştirici dostu arayüzü ve araç seti sayesinde herhangi bir kullanıcı projesini Solana’da başlatabilir. Bu, nihayetinde, Ethereum ve Polkadot gibi rakip blok zincirlerinden herhangi bir DApp geliştiricisinin, onu kullanma deneyim düzeylerine bakılmaksızın, projelerini Solana’da oluşturmasını mümkün kılar.

Solana blok zincirinin ölçeğini büyütmesine yardımcı olmak ve muazzam kullanıcı büyümesine ayak uydurmak için, geliştiricileri gemiye atlamaya teşvik eden bir dizi geliştirici aracına ihtiyacı var. Kapsamlı RPC düğüm hizmetleriyle RunNode burada devreye giriyor. 

RunNode, Serum’da halka açık olarak barındırılan ve hız sınırlı düğümlere güvenmek yerine, Solana blok zincirinin hızından tam olarak yararlanan otomatik ölçeklendirme sunar. Bu pakete sağlam analitik hizmetleri ve %99,9 çalışma süresini garanti eder – RunNode’un hem yeni başlayan hem de deneyimli geliştiricilerin dikkatini çekmesi şaşırtıcı değil. 

Genel olarak RunNode, aşırı maliyetler, hantallık ve gereksiz ek yük gibi temel sorunları düzelterek, projelerini tek bir tıklamayla ölçeklendirmek isteyen herkes için birincil seçenek haline getiriyor. 

1

RUN Tokenleri Nelerdir?

RunNode’un Solana blok zinciri ekosisteminin omurgası olma yeteneğinden eminiz. RunNode’un RUN tokenlerini kontrol ederek yatırım yapabilirsiniz. RunNode’un yerel tokeni olarak RUN’un birçok yardımcı programı vardır.


RUN Tokenomik

Maksimum 1 milyar RUN tokeni arzı var. Bu toplam arzın 281 milyonu ekosistem geliştirme ve hisse havuzu teşvikleri için ayrılmıştır. Bu kategori, hackathon sponsorluklarını, proje hibelerini, DAO yatırımlarını ve stake ederken kademeli teşvik gelir yapılarını içerir. Bu sonuçta, RunNode’un büyümesine bu kadar büyük miktarda RUN tokeni ayırarak ekibin kendi projelerine ne kadar güvendiğini gösterir.

RUN Token Kullanım Örneği

DAO Yönetişimi: RUN, yaklaşan RunDAO’da oy hakkı sağlayacaktır. Bu, topluluk yönetişim platformunu etkinleştirecektir.

Airdrop’lar: RUN token sahipleri, RunNode platformunda inşa eden geliştiricilerden airdrop’lar alabilecekler. RUN stake edenleri ayrıca %1 genel stake ücreti ile ödüllendirilecektir.

Zincir Üzerinde RPC Erişimi: RUN token sahipleri, RunNode platformunda inşa eden geliştiricilerden airdrop alabilecek.

Stake Etme: RUN tokeni için arzı azaltmak ve talebi artırmak için tasarlanmış airdroplar, hisse senedi ücretleri ve geliştirici teşvikleri gibi uzun vadeli stake teşvikleri

runsolana

RUN Coin Yorum ve Geleceği

RunNode, projelerini Solana blok zincirinde başlatmakla ilgilenen herhangi bir tomurcuklanan meraklı için mükemmel bir çözüm gibi görünüyor. Maliyet verimliliği, kullanımı kolay uç noktalar ve omurgasını oluşturan otomatik ölçeklenebilirlik ile RunNode, Solana’daki en hızlı RPC uç noktalarını sunarak kesinlikle bir pazarlık sağlıyor. Yol haritasının bir parçası olarak RunNode, RunStake’i tamamen ortadan kaldırmayı planlıyor. Katmanlı teşvik planlarını içeren dairesel bir sıvı stake sistemi oluşturarak Solana DeFi ekosisteminde daha fazla likiditenin kilidini açmayı hedefliyor.

Geliştirme cephesinde RunNode, geliştirici araçları RunDeploy (geliştiricilerin akıllı sözleşmeleri kolayca yazmasına, derlemesine ve dağıtmasına olanak tanıyan bir akıllı sözleşme dağıtıcısı) ve Runbox’ı (tek bir komutla web tabanlı DApp’leri başlatmak için bir araç, otomatik olarak standart oluşturan bir araç ) eklemeyi planlıyor. Tüm bu gelecek planlarını ve iddialı idealleri göz önünde bulundurarak, RunNode’u uzun vadeli sağlam bir yatırım olarak görme konusunda kesinlikle iyimseriz.

RUN Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 RUN Coin 0.001352 TL TL’den işlem görüyor. RUN Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 0.00% değişim gösterdi. RUN Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 85 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 6,158 $ dolar seviyesinde.

Ekran goruntusu 2022 02 02 121345

RUN Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 RUN Coin 0.000042 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle RUN Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0,1024 dolarla kaydetti. Bununla birlikte RUN yılın en düşük seviyesini ise 0.03896 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner