Yükleniyor...

Analist Willy Woo, Ethereum’un ve Ekosisteminin İnovasyon Yuvası Olacağını Düşünüyor

Popüler on-chain analisti Willy Woo, Ethereum'un (ETH), ağdaki dolandırıcılıkların sayısına rağmen yeniliği teşvik ettiğini söylüyor.

willy woo

Popüler on-chain analisti Willy Woo, Ethereum’un (ETH), ağdaki dolandırıcılıkların sayısına rağmen yeniliği teşvik ettiğini söylüyor.

Woo, yeni bir röportajda, Ethereum’da gerçekleşen dolandırıcılık faaliyetlerinin yeni bir şey olmadığını, çünkü bunların internetin ilk günlerinde de meydana geldiğini söyledi:

“Bence bu bir yenilik yuvası oldu. Birçok takımın bir şeyler inşa etmesini ve çok zayıf tekliflerle çok para toplamasını ve para kazanmalarını çok kolaylaştırdı, bence bunun dezavantajı bu. Ancak World Wide Web’in 1990’lı yıllarına bakarsanız o zamanlarda da böyle şeyler vardı. Asansöre binip asansörden inene kadar 30 saniye içinde, fikrinizi desteklemek için birkaç milyon dolar bulabilirdiniz.*”

Woo, tıpkı dot-com balonundan çıkan değerli şirketler gibi yenilikçi Ethereum projelerinin olduğunu da ifade etti:

“Buna bir dolandırıcılık yatağı gibi bakıyoruz, ancak aslında web’e bakarsanız buradan Amazon.com ve dünya için önemli altyapı inşa eden çok önemli bazı girişimler çıktı ve bence şunu söylemek doğru: Bu Ethereum’da da oluyor. Dışarıdaki 10.000 token’dan büyük bir kısmı Ethereum ağında ve birçoğu tamamen saçmalık, ancak gerçekten harika yenilikler de var.”

Wu, önde gelen akıllı sözleşmeler platformunun güvenlik ve ölçeklenebilirlik açısından dezavantajları olduğunu ancak geliştiricilerin daha iyi ağlar oluşturmasına olanak tanıyan öğrenme deneyimleri sağladığını söylüyor:

“Bundan öğrendiğimiz çok şey var ve bu yüzden akıllı sözleşmeler içinde, ölçeklenebilirlik olsun ya da olmasın farklı şeyler deneyen rakipler var. Ethereum’u çok başarılı bir deneysel platform olarak düşünüyorum. Üzerine gerçekten harika şeyler inşa ettik. Ağırlığının altında gıcırdayan muazzam bir bağlılık, pek iyi ölçeklenemez, ancak inanılmaz sayıda ders aldık.”

* Elavator Pitch: Asansör konuşması diyebileceğimiz kavram, dinleyicinin kısa sürede anlayabileceği şekilde açıklanan bir fikri, ürün tanımını veya şirketin kısa açıklamasını ifade eder.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner