Yükleniyor...

Disney’in eski CEO’su Bob Iger, NFT’lerin Büyük Bir Patlama Yaşayacağını Düşünüyor

Sway podcast'inde New York Times gazetecisi Kara Swisher’ın konuğu olan Disney'in eski CEO'su Bob Iger, NFT alanında büyük bir patlama yaşanacağını düşündüğünü söyleyerek, NFT'leri çocukken topladığı beyzbol kartlarına benzetti.

Disnet Eski CEOsu Bob Iger NFT

Sway podcast’inde New York Times gazetecisi Kara Swisher’ın konuğu olan Disney’in eski CEO’su Bob Iger, NFT alanında büyük bir patlama yaşanacağını düşündüğünü söyleyerek, NFT’leri çocukken topladığı beyzbol kartlarına benzetti.

“Bizim neslimiz, bir şeylerin fiziksel olması gerekmediğini unutuyor. Dijital olabilirler ve insanlar için anlamları olabilir. Bu anlam bir blok zincirinde kanıtlanabildiği sürece, NFT’lerin, ticareti yapılan ve toplanan şeylerin patlamasını göreceksiniz.”

Iger, Disney’in NFT alanına çoktan girmiş olduğuna dikkat çekerek, şirketin IP’lerinin NFT’lerde lisanslamaların yapıldığını belirtti. Disney, popüler Disney ve Marvel karakterlerini içeren NFT’leri başlatmak için dijital koleksiyon platformu VeVe ile ortaklık kurmuştu.

Iger, Disney’in sahip olduğu karakterlerin ve diğer tüm NFT olanaklarını düşündüğünüzde, bunların olağanüstü olduğunu söyledi.

Disney ve Metaverse

disney NFT

Iger, metaverse’ün zorlayıcı ve sürükleyici ortamında, toksik davranış türlerinin olabileceğini savunarak, Disney’in metaverse evreninde bu tür davranışları dikkate alması gerektiğini söyledi.

Iger konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Disney’in bir metaverse oluşturması için dikkate alması gereken şeyin, davranışları denetlemek ve izlemek olduğunu düşünüyorum.”

Metaverse’nin yarattığı riskler konusundaki endişelerine rağmen, Iger bu konuda iyimser ve yeni nesil İnternet’in deneyim açısından daha çekici, daha sürükleyici, daha boyutlu olacağını düşünüyor.

Hali hazırda dün de Disney’in NFT uzmanı aradığını duyurmuştuk.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner