Yükleniyor...

Disney, VeVe İle NFT Koleksiyonlarını Piyasaya Sürecek

Dünyanın en büyük medya şirketlerinden biri olan Disney, NFT yayınlayacağını duyurdu.

disney NFT VeVe

Dünyanın en büyük medya şirketlerinden biri olan Disney, NFT yayınlayacağını duyurdu. Disney, NFT platformu VeVe ile NFT’lerini piyasaya sürecek. NFT’lerde sadece Disney karakterleri değil, Marvel (SpiderMan), Pixar (Toy Story, Cars, Nemo, The Incredibles), Star Wars gibi birçok karakterler de olacak.

NFT’ler, dijital koleksiyon şeklinde karakterlerin altın heykelleri “Altın Anlar”ı içerecek. Yakında NFT platformu VeVe’de yayınlanmaya başlayacak ve 12 Kasım’da Disney+ Günü ile sona erecek. Promosyonun olarak, NFT alıcılarına Disney+ abonelikleri verilecek.

disney plus

VeVe platformu Marvel için şimdiden dijital çizgi romanı başlattı. Diğer lisanslı ürünler arasında James Bond, Star Trek, Geleceğe Dönüş ve Cartoon Network bulunuyor.

VeVe, 2018’de kurulan ve 2019’da 10,65 milyon dolarlık bir ICO gerçekleştiren Singapur Blockchain şirketi Ecomi’nin bir parçası. CoinGecko’ya göre token piyasa değeri 1,24 milyar dolar.

VeVe bugüne kadar 1,9 milyon NFT sattı. 500.000’den fazla aktif kullanıcıya sahip. ImmutableX Layer 2 ölçekleme protokolünü kullanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner