Yükleniyor...

Coin Center, Tornado Cash Yaptırımlarına Karşı Yasal Süreç Başlatacak

Coin Center, Tornado Cash yaptırımları sebebiyle yasal bir meydan okumaya hazırlanıyor.

coin center

Coin Center, Tornado Cash yaptırımları sebebiyle yasal bir meydan okumaya hazırlanıyor.

Kripto para odaklı bir düşünce kuruluşu olan Coin Center, Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash yaptırımlarına karşı yasal süreç başlatacak.

Coin Center, Yasal Süreç İçin Harekete Geçti

Bir blog yazısı yayınlayan CoinCenter, akıllı bir sözleşmeyi “onaylamanın” son derece çelişkili olduğunu ifade etti. Şirketin yönetici direktörü Jerry Brito ve araştırma direktörü Peter van Valkenburgh, “otonom bir kodu” tüzel bir kişi olarak ele almanın OFAC’ın yasal yetkisini aştığını belirtti.

Bakanlığın Tornado Cash yaptırımları, kripto mikserini kullanan ve projeyi yaraan kişileri hedef aldı. Şirketin blog yazısında şu ifadeler yer aldı.

“Bu eylem, belirli bir aracın veya yazılımın Amerikalıların tamamen meşru bir amaçla bile kullanmamalarına dair bir işaret veriyor. Aslında bunu yapmayı amaçlamış gibi görünüyor”

tornado 2

Bunu ortadan kaldırmak için çalışacağını belirten Coin Center, ilk adım olarak OFAC’ı devreye sokmak istediklerini dile getirdi. Şirket olayı bir avukatla araştırma başlayacaklarını da vurguladı.

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen yaptırımlar, kripto para sektöründe büyük tartışmaların yaşanmasına neden oldu.

Coin Center, geçtiğimiz Haziran ayında da geçtiğimiz yılki altyapı yasasındaki 60501 hükmü sebebiyle Hazine aleyhinde dava açmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner