Yükleniyor...

Kripto Para Borsası Coinbase, 77 Milyar Dolarlık Değerleme Aldı

Coinbase, halka arz edilmeye hazır ve Nasdaq'tan 77 milyar dolarlık değerleme Aldı.

coinbase halka arz

Coinbase, halka arz edilmeye hazır ve Nasdaq’tan 77 milyar dolarlık değerleme Aldı. Geçen hafta hisse başına 303 dolarla anlaşan Coinbase, NYSE sahibi ICE’tan daha büyük olacak.

Kripto para borsası Coinbase, 77 milyar dolarlık değerlemeyle birkaç ay içinde halka arz olacak.

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan firma, hisse başına 303 dolarla NASDAQ’a kote olacak. Bu da borsayı, New York Borsası sahibi Intercontinental Exchange’den daha değerli yapacak. Bir kaynak şu ifadeleri kullandı:

“Haftalık olarak yapılan üçüncü işlem, cuma günü hisse başına 303 dolardan kapandı. İlk hafta 200 dolardı, ikinci hafta 301 dolar ve üçüncü hafta 303 dolara ulaştı. Şu an, bir nevi fiyat keşfi oluyor.”

Coinbase, konuyla alakalı açıklama yapmayı reddetti.

Coinbase, halka arz için tarih bekliyor. Şu anki satış, çalışanların ve yatırımcıların nakit almalarına olanak tanıyor. Borsaya kote olduktan sonra 254 milyon hissenin işleme açık olacağı firma, bazı kaynaklara göre halka arz olacak.

Coinbase’in IPO öncesi future kontratları, FTX piyasasında 386 dolardan işlem görüyor.

Coinbase Büyük Adımlar Atıyor

Coinbase’in halka arzı kripto para topluluğunu heyecanlandırdı. Özellikle Bitcoin’in (BTC) fiyatının 50.000 doları geçtiği düşünülürse, gelişmeler kripto para topluluğunda beklentileri artırdı.

Büyük beklentiler hesaba katıldığı zaman, şirketin tüm hisselerinin değeri çok daha farklı olabilir.

Ama, Coinbase hisselerinin kayda değer miktarda el değiştirdiği bazı kaynaklar tarafından açıklandı:

“Sadece belli sayıda hisse 300 dolardan el değiştirmiyor. Her hafta, onlarca milyon dolarlık işlem yapılıyor. Bu çok büyük bir miktar.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner