Yükleniyor...

Coinbase, ABD’de Lisanslı Bitcoin Borsası Açtı

Kullanıcılarına Bitcoin cüzdanı sağlayan ve şirketlerin de Bitcoin ödemeleri kabul etmeleri için hizmetler veren Coinbase, ABD'de lisanslı bir Bitcoin borsası açtı.

coinbase exchange 01

Kullanıcılarına Bitcoin cüzdanı sağlayan ve şirketlerin de Bitcoin ödemeleri kabul etmeleri için hizmetler veren Coinbase, ABD’de lisanslı bir Bitcoin borsası açtı.

Bir süredir coinbase.com/lunar sayfasında “To the Moon” sloganı ile geri sayım yapmakta olan Coinbase, nihayet “dünyanın en büyük Bitcoin borsası” olma hedefiyle ABD’deki borsasını açtı. Şu anlık sadece ABD vatandaşları için kullanımda olan borsanın, ileriki günlerde denizaşırı ülkelerde de hizmet vermesi planlanıyor.

(Coinbase’in merakla beklenen “To the Moon” sloganının arkasındaki haber, piyasaları da oldukça hareketlendirdi. Bitcoin fiyatı Bitstamp borsasında 309 dolar seviyesine kadar yükseldi.)

coinbase_lunar_bitcoin-exchange-595x335

Coinbase kurucu ortağı Brian Armstrong, Kaliforniya ve New York’taki düzenlemelere göre yasal olan borsanın, önümüzdeki 6 ay içerisinde tüm eyaletlerde onaylanmasını beklediklerini belirtiyor.

Coinbase borsasının, Winklevoss ikizlerinin de ABD’de lisanslı bir Bitcoin borsası açmak için kolları sıvadığı dönemde hizmet vermeye başlaması ise, Armstrong’a göre bir tesadüf.

Avrupa’da da geniş bir alanda hizmetlerini sunan Coinbase, diğer Bitcoin şirketleri gibi devletin üst kademelerinde görev yapmış kişilerden danışmanlık alarak, düzenlemelere uygun hareket etmek istediğinin sinyallerini daha önceden vermişti.

Referans,

https://www.coindesk.com/coinbase-secures-approval-launch-regulated-us-bitcoin-exchange/

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner