Yükleniyor...

Coinbase, ABD’li Yetkililere Kripto Varlıklar İçin Düzenleyici Bir Çerçeve Sunmayı Planlıyor

Coinbase’in kripto varlık piyasası için düzenleyici bir çerçeve üzerinde çalıştığı söyleniyor

coinbase abdli yetkililere kripto varliklar icin duzenleyici bir cerceve onerecek

Coinbase’in kripto varlık piyasası için düzenleyici bir çerçeve üzerinde çalıştığı söyleniyor. Coindesk’in yer verdiği kaynaklara göre şirket çerçeveyi önümüzdeki günlerde kamuoyuna sunabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu olan Coinbase’in kripto varlık düzenlemelerine ilişkin bir teklif sunacağı söyleniyor. Sektörün nasıl denetleneceği konusunu ele alan teklifin önümüzdeki günlerde kamuoyuna sunulması bekleniyor. Şirket, ABD’de neyin menkul kıymet olarak tanımlanabileceği ve neyin tanımlanamayacağı şeklinde bir tartışma gerçekleştirmeyi planlıyor.

Geçtiğimiz günlerde aktardığımız üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Coinbase’i lending ürününden ötürü dava etmekle tehdit etmişti. Coinbase daha sonra bu lending ürününden vazgeçti.

Coinbase’in Kripto Varlık Sınıflandırmaları Konusunda Uzun Bir Geçmişi Var

Diğer taraftan Coinbase, ABD’de alım satım platformlarının kripto varlık listelemeleri ve ürünlerine yönelik standart bir yaklaşım geliştirmek için çerçeveler ve araçlar oluşturma konusunda uzun bir geçmişe sahip bulunuyor. Şirket, bir kripto varlığın bir menkul kıymete ne kadar benzediğine dair ortak bir çerçeve yaratmayı amaçlayan Crypto Rating Council’in kurucu üyesiydi. Kripto varlıkları 1 ila 5 arasında bir değerle sınıflandırdı. 1, kesinlikle menkul kıymet olmadığı (Bitcoin gibi) anlamına gelirken, 5 ise bu açıklamaya uyan şeklinde etiketlendi. CRC, bu puan kartını geçtiğimiz sene yayımladı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x