Yükleniyor...

Coinbase, Apple’ın Politikaları Sebebiyle NFT Transferlerini Devre Dışı Bıraktı

Kripto para borsası Coinbase, Apple'ın NFT transferlerindeki gas fee'den %30 pay talep etmesi sebebiyle özelliği devre dışı bıraktığını açıkladı.

coinbase 2

Kripto para borsası Coinbase, Apple’ın NFT transferlerindeki gas fee’den %30 pay talep etmesi sebebiyle özelliği devre dışı bıraktığını açıkladı.

ABD’nin en büyük borsası, iOS’daki Wallet uygulamasındaki NFT transferlerini devre dışı bırakmak zorunda kaldı.

Coinbase, Apple Karşısında Geri Adım Attı

Açıklamayı Twitter’dan yapan borsası, Apple’ın gas fee’lerin Apple yazılımı kullanılarak yapılmasını talep ettiğini ve bunun da %30’luk bir pay ödenmesine neden olacağını söyledi.

Borsa şu açıklamayı yaptı:

“NFT’lerin ve blockchain’lerin nasıl çalıştığını anlayan herkes için bu kesinlikle mümkün değil. Apple’ın uygulama içi satın alma sistemi kripto para birimlerini desteklemiyor. Bu sebeple denesek bile uyum sağlayamazdık”

Yaşanan bu anlaşmazlık yeni bir olay değil. Daha önce de Apple, OpenSea uygulamasını %30’luk ücretten muaf tutmayı reddetmişti.

Apple, konuyla ilgili bir yorum yapmaktan kaçındı.

Coinbase Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewel, konuyla ilgili olarak “Birisi takip edilemeyecek kurallar koyduğunda, nedenini sormalısınız” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner