Yükleniyor...

Coinbase CEO’su Neden Popüler Altcoin’i Listelemediklerini Açıkladı

1.

brian armstrong coinbase

1.295 milyar dolar piyasa değeri ile 16.sırada yer alan popüler kripto para Monero (XMR), birçok borsada yayınlanmasına rağmen, Coinbase’de listelenmiyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong bir podcast’te yaptığı açıklamada, kişisel olarak ben de listelemek isterim ancak bu bir risk açıklamasında bulundu.

Monero gizlilik odaklı bir kripto para olduğu için ABD Hükümeti tarafından hoş karşılanmıyor. ABD tarafından resmi bir açıklama olmamasına rağmen, hükümetin rahatsız olduğu bir konuda risk almak istemeyen Armstrong, şirket geleceği açısından Monero’nun yayınlanmamasının daha doğru olduğunu belirtti.

Düzenleyici kurumların, gizlilik odaklı kripto paralar konusunda daha rahat bir duruma geldiği zaman, kripto parayı listeleyebileceklerini belirten ünlü CEO, mevcut durum içerisinde Coinbase’in bu tarz riskler altına girmeyeceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner