Yükleniyor...

Elon Musk Tarafından Yükselişi Başlatılan Dogecoin’de Artış Devam Ediyor

İlk olarak TikTok'da bir kullanıcının başlattığı bir kampanya videosunun viral hale gelmesi ile yükselişi başlayan Dogecoin'in (DOGE) yükselişi Elon Musk'ın yaptığı açıklama ile birlikte hız kazanmıştı.

dogecoin yukselisi suruyor

İlk olarak TikTok’da bir kullanıcının başlattığı bir kampanya videosunun viral hale gelmesi ile yükselişi başlayan Dogecoin’in (DOGE) yükselişi Elon Musk’ın yaptığı açıklama ile birlikte hız kazanmıştı.

Şaka amacı ile kurulan Dogecoin, şu anda 0.03229 dolar değerinden işlem görüyor. Yaşanılan tüm bu yükselişlerden önce Dogecoin, 0.002305 dolardan işlem görüyordu.

Dogecoin, 0.002305 dolar seviyesinden işlem gördüğü zamanlarda bir TikTok kullanıcısı, 800 milyon TikTok kullanıcısının olduğunu ve herkesin Dogecoin’e 25 dolar yatırım yapması sonucu, kripto parayı 1 dolara çıkarıp zengin olabileceklerini belirttiği bir video paylaştı. Videonun viral hale gelmesi ile birlikte, Dogecoin’de neredeyse bir gün içerisinde %96’lık artış yaşanmıştı ve kripto paranın fiyatı 0.0053 dolar seviyesine kadar yükselip gerilemişti.

Yaşanılan son yükselişin fitilini ise SpaceX CEO’su Elon Musk ateşledi. Ünlü CEO 17 Temmuz tarihinde Dogecoin hakkında attığı tweetin ardından, kripto para 1 saat içerisinde %18 oranında artış gösterdi ve daha sonrasında ise bir düşüş yaşadı.

Dogecoin, çıkmış olduğu zirveyi koruyamamış olsa da, yükseliş öncesi fiyatı göz önüne alındığında halen %40’lık bir artış söz konusu.

Dogecoin’de ironik olan kısım ise, Shiba Inu cinsi köpekten esinlenerek, diğer kripto paralar ile eğlenmek amacı ile yaratılan kripto paranın yaratıcısı, kripto paranın şu anki değerine değmeyecek bir varlık olduğu açıklamasında bulundu.

Elon Musk attığı bu tarz tweetler yüzünden 2018 yılında, Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) tarafından, menkul kıymet sahtekarlığı ile suçlanmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x