Yükleniyor...

Coinbase Destekli, Arbitraj Özellikli Stablecoin Geliyor

Kripto para alanında yatırım yapan önde gelen isimler, yeni bir evrensel değer deposu oluşturmak için tasarlanmış bir stablecoin projesi olan olan Reserve'ü destekliyor.

Coinbase Destekli Arbitaj Özellikli Stablecoin Geliyor

Kripto para alanında yatırım yapan önde gelen isimler, yeni bir evrensel değer deposu oluşturmak için tasarlanmış bir stablecoin projesi olan olan Reserve’ü destekliyor.

Stablecoin İki Token’lı Model ile Çalışacak

Coinbase Ventures’in desteklediği bu stablecoin projesine, Bitcoin boğalarından (BTC) Peter Thiel ve Y Combinator Başkanı Sam Altman’ın şimdiden yatırım yaptıkları belirtiliyor.

Stablecoin, 100’e kadar zincir ve zincir dışı varlık tarafından desteklenecek ve kripto para araştırmacısı Lark Davis tarafından tarif edildiği gibi; bir çift token sistemi kullanacak.

“Bir stablecoin neden değer kazansın? Aslında iki token’lı bir model var. Birincisi RSR. Sahip olunan token ve Reserve’e yatırım yapmak istiyorsanız satın almak isteyeceğiniz token budur. Bu token, sahiplerin tekliflere oy vermesine izin veren yönetişim token’ıdır ve ağ içinde arbitraj hakkı verir.

RSR, bir stablecoin olan RSV’nin teminatlaşma oranını garanti eder ve RSV’nin değerini korur. Bu nedenle RSV stablecoin’in fiyatı 1 doların üzerine çıktığında protokol, fiyatı düzeltmek için RSR veya tokenleştirilmiş varlıklar için yeni veya fazla RSV satar. RSV’nin, zaman içinde arzı azaltacak otomatik bir token yanma mekanizması vardır, bu da RSV stablecoin’inin ne kadar çok kullanıldığını gördüğümüzde daha fazla token’ın yakılacağı anlamına gelir. Bu, RSR token’ının uzun vadeli fiyat potansiyeli için çok önemli.”

Stablecoin Öncelikli Latin Amerika Piyasasını Hedefliyor

Reserve protokolü üç aşamada uygulanmayı planlıyor. Birincisi, Reserve Tokeni (RSV) ABD dolarına sabitlenen az sayıda teminat token’ıyla desteklendiği merkezi bir aşamadır. İkincisi, RSV’nin değişen bir varlık sepeti tarafından destekleneceği ancak yine de fiyat olarak ABD dolarına sabitleneceği merkezi olmayan bir aşamadır. Üçüncü bağımsız aşama, RSV’nin artık dolara sabitlenmemesini içeriyor. Bu noktada hedefi, doların değerindeki dalgalanmalara maruz kalmayan istikrarlı bir alternatif sunmak olacaktır.

Reserve’ün uygulaması Venezuela’da yayınlanacak ve bir sonraki durak Arjantin olacak. Şirketin Rezerv Protokolü’nün iş geliştirme başkanı Charlie Smith, müşterilerin bundan sonra daha fazla Latin Amerika piyasası, ABD ve muhtemelen Lübnan beklemesi gerektiğini söylüyor.

Reserve’ün RSV’nin istikrarını kolaylaştırmak için kullanılan bir kripto para birimi olan RSR jetonu şu anda geçici bir yer tutucu ERC-20 token’ıdır. Ancak Reserve’ün protokolünün bu yıl Ethereum ana ağında başlaması bekleniyor ve daha sonra ERC-20 tokeninin yerine tamamen işlevsel bir token getirilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner