Yükleniyor...

Coinbase, Düzenleyici Endişeler Nedeniyle UPI Desteğini Devre Dışı Bıraktı

Coinbase, Hindistan'daki Unified Payments Interface (UPI) desteğini devre dışı bıraktı.

coinbase duzenleyici endiseler nedeniyle upi destegini devre disi birakti

Coinbase, Hindistan’daki Unified Payments Interface (UPI) desteğini devre dışı bıraktı.

Economic Times tarafından aktarılan bir habere göre kripto varlık alım satım platformu Coinbase, Hindistan’da hizmet vermeye başlamasından kısa bir süre sonra düzenleyici engellere takıldı. Platform, Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu’nun (NPCI) 7 Nisan tarihli “UPI kullanan herhangi bir kripto borsasından haberdar değiliz” açıklamasından sonra UPI desteğini Pazar günü devre dışı bıraktı. Coinbase tarafından konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kripto para borsalarının UPI kullanımına ilişkin NPCI tarafından yayınlanan son açıklamadan haberdarız. Yerel beklentiler ve endüstri normlarıyla uyumlu olduğumuzdan emin olmak için NPCI ve diğer ilgili makamlarla birlikte çalışmaya kararlıyız.”

UPI Nedir?

UPI, cep telefonu aracılığıyla bankalar arası işlemleri kolaylaştıran gerçek zamanlı bir ödeme sistemidir. NPCI, Hindistan Merkez Bankası (RBI) ve Hindistan Bankalar Birliği’nin (IBA) Hindistan’da sağlam bir ödeme altyapısı oluşturmaya yönelik bir girişimidir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner