Yükleniyor...

Coinbase, Ethereum Merge’ünden Önce Yeni Ürününü Tanıttı

Coinbase Wrapped Stake ETH (cbETH), stake edilen ETH'nin satılması ve aktarılmasına olanak tanıyor.

Coinbase Ethereum Mergeunden Once Yeni Urununu Tanitti

Coinbase Wrapped Stake ETH (cbETH), stake edilen ETH’nin satılması ve aktarılmasına olanak tanıyor. Bununla birlikte borsanın yeni ürünü, DeFi protokollerinde teminat olarak da kullanılabilecek.

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir tweet ile Eylül ayında Ethereum Merge’ü öncesinde Coinbase Wrapped Stake ETH (cbETH) adlı kendi likit stake tokenini tanıttı.

Coinbase’in Yeni Ürünü Ethereum’da Çalışacak

Coinbase‘in Twitter’dan yaptığı duyuruda yeni tanıttıkları likit stake tokeni Ethereum ağında çalışacak.

Coinbase, bir teknik incelemede, likit stake etmede, kilitli stake edilen varlıkların, temel alınan stake edilen varlıkların sahipliğini ve kazanılan ödülleri temsil eden devredilebilir tokenlere wrapped olduğunu söyledi. Coinbase, ortaya çıkacak tokenlerin tamamen devredilebilir olacağını da açıkladı.

Ethereum’un Proof of Work konsensüs mekanizmasından Proof of Stake’e geçişinin ilk adımı olan Merge’ün 10-20 Eylül arasında bir noktada tamamlanması planlanıyor. Yapılacak ağ güncellemesinde, ağın verimliliğinin büyük ölçüde artırılması hedefleniyor.

Coinbase, Merge’den sonra çeşitli kullanımlara sahip olacak olan tokenin kitlesel olarak benimsenmesini teşvik etmeyi umuyor. Teknik incelemede, “Umudumuz, cbETH’nin DeFi uygulamalarında ticaret, transfer ve kullanım için sağlam bir şekilde benimsenmesi” sözlerine yer veriliyor.

Teknik raporda aynı zamanda, “cbETH ile Coinbase, yüksek fayda sağlayan wrapped tokenler ve açık kaynaklı akıllı sözleşmeler oluşturarak daha geniş kripto ekosistemine katkıda bulunmayı hedefliyor” denildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner