Yükleniyor...

Coinbase Gelirlerinin Artışı USDC Faiz Gelirine Bağlandı

Analistler, Coinbase'in dördüncü çeyrek kazanç raporlarında gelirlerin daha düşük olmasını bekliyorlardı.

coinbase 1

Analistler, Coinbase‘in dördüncü çeyrek kazanç raporlarında gelirlerin daha düşük olmasını bekliyorlardı.

Analistler, Coinbase‘in dördüncü çeyrek kazançlarının beklediklerinin üstünde gelmesini USDC faiz gelirine bağladı. Şirket, ABD’deki düzenleyici belirsizliklerden dolayı kayıp yaşadı.

Coinbase, USDC Faiz Gelirleri Sebebiyle Beklenilenden Daha Az Zarar Etti

ABD’deki düzenleyici belirsizlikler kripto sektöründeki oyuncuları olumsuz etkiliyor. SEC’in son dönemde kripto staking, kripto saklama hizmetleri ve Paxos üzerinden stablecoin konularına el atması sektörde soru işaretlerini beraberinde getirdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) son dönemde kripto sektörü üzerinde kurduğu baskı şirketlerin kazançlarına yansıdı. Bu şirketlerden biri de ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase oldu. Coinbase geçtiğimiz gün 4. çeyrek kazanç raporlarını açıkladı. Analistler, şirketin daha yüksek zarar açıklamasını beklerken bu durum pek de beklenilen gibi çıkmadı.

coinbase ise alimlari dondurma suresini uzatti

Coinbase, 588 milyon dolarlık analist tahminlerinin üzerinde 605 milyon dolarlık net gelir bildiriminde bulunmuştu. Analistler, Coinbase’in dördüncü çeyrek gelirinin USDC faiz geliri sayesinde tahminleri geride bıraktığını belirtti.

Konu hakkında açıklama yapan analist John Todaro Coinbase’in gelirlerinin beklenilenin üstünde çıkması hakkında şunları söyledi:

 “Son çeyrek, USDC’de beklenenden çok daha yüksek faiz geliri ile yapıldı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner