Yükleniyor...

Coinbase, Güvenlik İhlali Sebebiyle Davayla Karşı Karşıya

Georgia mahkemesinde açılan bir toplu dava, kripto borsası Coinbase'in kullanıcıların hesaplarını hırsızlık ve saldırılara karşı güvenceye almadığını iddia ediyor.

Coinbase Guvenlik Ihlali Sebebiyle Davayla Karsi Karsiya

Georgia mahkemesinde açılan bir toplu dava, kripto borsası Coinbase‘in kullanıcıların hesaplarını hırsızlık ve saldırılara karşı güvenceye almadığını iddia ediyor. Davacılar 5 milyon dolardan fazla tazminat isteğiyle mahkemeye başvurdular.

Kripto borsası Coinbase‘e karşı geçen hafta açılan toplu dava iddialarına göre, şirket müşterilerinin hesaplarını güvence altına almayı başaramadı, onları hırsızlığa ve yetkisiz transferlere karşı savunmasız bıraktı.

Coinbase Davada Birden Fazla İddiayla Karşı Karşıya

ABD Georgia’nın Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesi’ne sunulan şikayette şirketin, kullanıcıların hesaplarından kalıcı olarak veya uzun süreler boyunca bloke ederek finansal zarar vermek ve menkul kıymetleri listeleyerek federal yasaları ihlal etmekle suçlanıyor.

Geçen yıl ABD’de halka açılan ilk kripto para borsası olan Coinbase, mutsuz yatırımcılar tarafından açılan bir dizi dava ile karşı karşıya. New Jersey’de şirketin ABD’li kişilerin kayıt dışı menkul kıymet ticareti yapmasına izin verdiğini iddia eden bir başka toplu davaya ek olarak; bir Coinbase hissedarı, şirketi, geçen yılki halka arz hakkında yatırımcıları yanıltmakla suçladı. Platform şimdilerde yatırımcıların açtığı iki ayrı davayı tahkim yoluyla çözmeye çalışıyor.

Davacıları temsil eden Georgia merkezli hukuk firması Herman Jones LLC‘den John Herman konu hakkında şöyle yazdı:

“Coinbase kullanıcılarının hesaplarındaki birçok hileli işlemden haberdarız. Coinbase kullanıcılarının hepsinin hesaplarını incelemesini ve şüpheli gördükleri işlemleri bize hemen bildirmesini rica ediyoruz”

Dava, bir kullanıcının 2019’da kendi hesabına 6 ay sonra geri dönmesine atıfta bulunarak iddia edilen suçlamaların bir kısmının Coinbase’de devam ettiğini gözler önüne seriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner