Yükleniyor...

DBS Borsası Bitcoin Alımlarının Arttığını Söyledi

DBS Group Holdings, dijital borsasındaki Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların alım satım sayısının iki ay öncesine göre iki katından fazla arttığını açıkladı.

DBS Borsasi Bitcoin Alimlarinin Arttigini Soyledi

DBS Group Holdings, dijital borsasındaki Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların alım satım sayısının iki ay öncesine göre iki katından fazla arttığını açıkladı.

Kripto piyasasında yaşanan düşüş ve ardından yıl ortasına kadar devam eden durgunluk azalıyor. Güneydoğu Asya’nın en büyük kripto lending şirketlerinden DBS’nin açıklamasına göre, dijital borsasında satın alınan Bitcoin (BTC) miktarı artış gösterdi.

DBS: Bitcoin Alımları Nisan Ayına Göre 4 Kat Arttı

Stablecoin Terra’nın çöküşüyle birlikte birçok firma iflas bayraklarını çekti ve Mayıs ayından bu yana piyasada keskin bir düşüş yaşandı. DBS tarafından yapılan açıklamalar da keskin düşüş sonrası küresel kripto varlıklarında ticaretin arttığını gösteriyor.

DBS borsası, yüzde 90’ını satın almaların oluşturduğu alım satım sayısının Haziran ayına göre iki kattan daha fazla arttığını belirtti. Borsada satın alınan BTC miktarı, Nisan ayına göre dört kat daha fazla oldu.

DBS Dijital Borsa CEO’su Lionel Lim yaptığı açıklamada, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Yatırımcılar, devam eden piyasa oynaklığının ortasında dijital varlıklarını ticaret yapmak ve depolamak için güvenli limanlar arıyorlar”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner