Yükleniyor...

Ethereum PoW Güncelleme Aldı

Merge hazırlıklarını sürdüren Ethereum (ETH) geliştiricileri, Proof of Work (PoW) için yeni bir güncelleme yaptı.

Ethereum PoW Forku Guncelleme Aldi

Merge hazırlıklarını sürdüren Ethereum (ETH) geliştiricileri, Proof of Work (PoW) için yeni bir güncelleme yaptı.

Büyük kripto paraların birçoğu PoW kullanıyor, bunlardan birisi de Ethereum. Merge yükseltmesi üzerinde çalışan Ethereum geliştiricileri, Proof of Stake’e (PoS) geçiş tarihine yaklaşırken mevcut sisteme güncelleme getirdi.

Ethereum PoW Güncellemesi ile Daha Güvenli

Ethereum PoW‘un resmi Github sayfasına göre, proje ikinci kod güncellemesi aldı ve EIP-155 uygulandı. Bu güncellemenin değeri, ağdaki tüm işlemler için zorunlu bir işaret olacak olan Chain ID’de yatıyor.

Yeni güncelleme, ETH’yi tekrar saldırılarından koruyacağından, en büyük ikinci kripto para biriminin PoW versiyonun daha fazla koruma eklemek için önemli bir adım. Kötü niyetli kişilerin tekrar saldırısıyla testnet işlemlerini kullanarak fon çalmasından koruyacak.

Dijital işaret olmadan hemen hemen her işlem iki farklı blok zincirinde tekrarlanabilir. Ethereum PoW’u düzeltmenin en iyi yolu, bir EIP-155 güncellemesinin uygulanması olarak görülüyor.

Mevcut sisteme EIP-155 güncellemesi getiren Ethereum geliştiricileri daha önceden açıklanan ve merakla beklenen Ethereum Merge’ünün 15 Eylül’de gerçekleşeceğini de doğruladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner