Yükleniyor...

Curve Finance Hacmi Rekor Düşüşler Kaydetti

DEX'ler kripto piyasasına girdiği sürece, Curve Finance genellikle en iyi performans gösteren borsalar arasında görülüyor.

Curve Finance Rekor Dususler Kaydetti

DEX‘ler kripto piyasasına girdiği sürece, Curve Finance genellikle en iyi performans gösteren borsalar arasında görülüyor. Curve Finance DEX’lere öncülük ederken, gözden düşmesi 2. çeyrekte başladı, o zamandan beri yerini ise Uniswap aldı.

Grafik, kripto fiyatları arasındaki yoğun oynaklığın ardından kripto varlıklarına olan talepteki keskin düşüşü yansıtıyor.

Curve Finance Uniswap’ın Gerisinde Kalıyor

Mayıs 2022 26,1 milyar dolarlık işlem hacmi kaydeden Curve Finance, piyasanın içinde bulunduğu durumla beraber düşen ilgiyle eskisi kadar hacme sahip değil.

Bu ay kripto para piyasasının tekrardan düşmesinin etkileri de Curve Finance‘in düşen hacminde görülebiliyor.

Curve finance hacim
Curve Finance Hacmi

Haziran ayında, Curve Finance’in 15.5 milyar doların üzerinde hacmi varken, Temmuz ayında yüzde 48 düşüşle 7.9 milyar dolara geriledi. Son olarak, borsa, ayın son haftasına yaklaşırken Ağustos ayında şimdiye kadar sadece 4.03 milyar dolar hacim kaydedebildi. Curve’ün şu an itibariyle 5,25 milyar dolara bile ulaşması pek olası görünmüyor.

Şu anda Curve Finance, büyük DEX’ler arasında Uniswap’ın çok gerisinde kalıyor. Geçen hafta, Uniswap toplam 9,4 milyar dolarlık bir hacme ulaşırken, Curve sadece 1,5 milyar dolarda kaldı.

curve finance uniswap
Curve Finance ile Uniswap’ın hacim karşılaştırması

Uniswap, 2022’nin ikinci çeyreğinde ayı piyasasından en iyi şekilde yararlanırken, Curve oldukça geride kaldı. Bu, Eylül 2021’den bu yana haftalık Uniswap ve Curve grafiğine de yansıdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner