Yükleniyor...

AMM Protokolü SudoRare, 519 ETH ile Ortadan Kayboldu

SudoRare, 815 bin dolar değerinde 519 Ethereum (ETH) ele geçirdikten sonra hizmetlerini ve sosyal medya hesaplarını aniden kapattı.

AMM Protokolu SudoRare 519 ETH ile Ortadan Kayboldu

SudoRare, 815 bin dolar değerinde 519 Ethereum (ETH) ele geçirdikten sonra hizmetlerini ve sosyal medya hesaplarını aniden kapattı.

Kripto’nun merkeziyetsiz yapısı, güven konusunda sektörün etkilendiği önemli faktörlerden biri olarak öne çıkıyor. Kötü niyetli kişilerin tamamen bu sistemde yer alan bir uygulama geliştirmesiyle işler farklı bir boyut kazanıyor. Takaslar için kullanılan otomatik piyasa yapıcı AMM protokolü SudoRare de adını dolandırıcılar listesine yazdırdı.

SudoRare, Hizmetlerini ve Sosyal Medya Hesaplarını Kapattı

Kripto topluluğu üyesi sungjae_han, şüpheli işlemi ilk tespit eden kişi oldu. LookRare (LOOKS) ve USD Coinkolik (USDC) tokenleri, 519 ETH’nin ele geçirildiği işlemde kullanıldı. Protokoldeki varlıkların neredeyse tamamı aktarıldı.

ERC-721’den ERC-20’ye takaslar için kullanılan otomatik piyasa yapıcı (AMM) protokolü SudoRare, yaklaşık 815 bin dolar değerinde 519 Ether’i ( ETH ) ele geçirdikten sonra hizmetlerini ve sosyal medya hesaplarını kapatarak kayıplara karıştı.

Blockchain araştırmacısı PeckShield, küçük çaplı rug pull ihtimaline eğildi. PeckShield’ın şüphelerini güçlendiren ise SudoRare’ın tüm sosyal medya hesapları ve ana internet sitesini silerek ortadan kaybolması oldu.

PeckShield tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde, çalındığı iddia edilen fonun eşit olarak bölündüğü ve üç farklı hesaba aktarıldığı görülüyor.

Konuyla ilgili soruşturmalar devam ederken, SudoRare’in ortadan kaybolması, yatırımcılara gerçekçi olmayan getiriler sağlayan projelere yatırım yapmadan önce “kendi araştırmanızı yapın (DYOR)” sözünü yeniden hatırlatıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner