Yükleniyor...

DeFi Kingdoms, Harmony’den Ayrılıyor

DeFi Kingdoms, oyununun Serendale adını verdiği bölümünü metaverse odaklı blockchain olan Klaytn'da başlatacak.

DeFi Kingdoms Harmonyden Ayriliyor

DeFi Kingdoms, oyununun Serendale adını verdiği bölümünü metaverse odaklı blockchain olan Klaytn‘da başlatacak. Bu karar, Harmony blockchaininin hackerlar tarafından hedef alınmasının ardından iki aydan kısa bir süre sonra geldi.

Şirket, Blockchain tabanlı oyun DeFi Kingdoms (DFK), Serendale tabanlı kısmı için metaverse odaklı blockchain Klaytn’de yeni bir ev bulduğunu duyurdu.

DeFi Kingdoms, Ethereum Hırsızlığından Sonra Ayrılma Kararı Aldı

DeFi Kingdoms’ın bir sözcüsü geçtiğimiz günlerde verdiği röportajla bunun Harmony’den tamamen ayrılınacağı anlamına geldiğini doğruladı. Karar, Harmony Blockchain ağının Ethereum’a çapraz zincir köprüsü olan Horizon’a bir saldırı duyurmasından iki ay sonra geldi. Olayda hackerlar yaklaşık 100 milyon dolarlık ETH ile kayıplara karışmıştı.

Karardan DFK’nin oyun haritalarından yalnızca ilki olan Serendale etkilenecek ve Crystalvale bir Avalanche alt ağı olan DFK Zincirinde kalacak.

Kingdom Studios başkanı Dreamer geçtiğimiz günlerde yapılan bir AMA’da (Ask Me Anything)  “Bunun, DFK ile işbirliği için ödeme yapan başka bir büyük zincir olduğunu” kabul etmesine rağmen, Klaytn ile yeni iş birliğinin şartları hakkında çok az ayrıntı verdi.

Dreamer ayrıca konuşmasına şunları da ekledi:

“Yalnızca ilk çalışma için değil, aynı zamanda hareket alanımızı genişletmek, DFK’deki ortak çıkarlarımızı ve Klaytn’deki başarılarını aynı hizaya getirmek için hareketin buna değer olduğunu düşünmemiz adına iyi çıkarlar üzerinde bir anlaşmaya vardık”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner