Yükleniyor...

Chingari Video NFT Pazarını Duyurdu

Hindistan'ın TikTok'u olarak bilinen Chingari, Creator Cuts özelliği ile NFT dünyasına giriş yapacak.

Chingari Video NFT Pazarini Duyurdu

Hindistan’ın TikTok’u olarak bilinen Chingari, Creator Cuts özelliği ile NFT dünyasına giriş yapacak. Video NFT özelliği ile platform, ilk olmayı hedefliyor.

Creator Cuts, şirketin içerik oluşturucu ekonomisini destekleme ve yayma hedefinin bir parçası. Bu özellik ile platform, dünyanın ilk vNFT pazarı olmaya hazırlanıyor. 

Chingari’de Her NFT Özel Fiyatlandırılacak

Chingari’nin yeni özelliği Creator Cuts‘ın amacı, içerik oluşturuculara sadece yenilikçi bir finansal ve topluluk katılımı fırsatı sunmak olmayacak. Aynı zamanda özellik, kullanıcıların en çok keyif aldıkları içerik oluşturucularıyla, beğendikleri orijinal sanat eserinden bir parça satın alarak bağlantı kurmasını mümkün kılacak.

Bu NFT’leri satın alan müşteriler, Chingari uygulamasında barındırılan videolarında elde ettikleri etkileşim miktarına bağlı olarak sanatçı tarafından alınan Gari token günlük getirisinin yüzde 10’unu almaya hak kazanacak.

Her video için fiyat belirlenecek. Bunun için içerik oluşturucunun Chingari uygulamasını kullanarak harcadığı süre ve ürettiği içerik sayısı gibi kriterlere bakılacak. Sonrasında kullanıcılar, koleksiyonlarına eklemek için bu NFT’leri satın alabilecek. 

Creator Cuts’ın lansmanında konuşan Chingari ve GARI token’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Bay Sumit Ghosh şunları söyledi:

“Chingari’de, içerik oluşturucuları topluluklarıyla etkin ve içsel olarak etkileşimde bulunmalarını güçlendirmek ve mümkün kılmak, kurulduğumuz günden bu yana başarımızın temel taşı olmuştur.  Yaratıcı Ekonomi’nin muazzam potansiyeline inanıyoruz. Spektrum genelinde büyümesine ve demokratikleşmesine tamamen bağlıyız. Bunun için her zaman popüler kültür, ekosistem büyümesi ve iş önceliklerimizin kesişim noktasında yer alan benzersiz programlar ya da öneriler geliştiriyor ve yaratıyoruz”

Ayrıca Ghosh konuşmasına şunları da ekledi:

“Creator Cuts’ın tanıtımı, yaratıcıların yanı sıra topluluğa yalnızca daha derin bağlantılar kurmalarını değil, aynı zamanda kelimenin tam anlamıyla birlikte büyümelerini sağlayan benzersiz bir girişimdir”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner