Yükleniyor...

Coinbase Haberi, Bir Altcoin’i Saatler İçerisinde Uçurdu!

Coinbase'in, yeni blockchain ağı Base'i açıklamasının ardından, konuyla tek bağlantısı isim benzerliği olan bir altcoin yüzde 385 oranında yükseliş yaşadı.

coinbase token paylasimi

Coinbase’in, yeni blockchain ağı Base’i açıklamasının ardından, konuyla tek bağlantısı isim benzerliği olan bir altcoin yüzde 385 oranında yükseliş yaşadı.

Geçtiğimiz gün Coinbase, milyonlarca kullanıcının merakla beklediği gizemli haberini duyurdu. Günlerdir bu haberin gizemini topluluğa yayan borsa, dün akşama doğru bomba etkisi yaratan bir paylaşımda bulundu. Coinbase’in bu gizemli haberinde, yeni bir blockchain ağı oluşturacağı ifade edildi.

“Base” adında bir Ethereum Katman-2 ağı kuracağını belirten borsa, spekülasyonların da ortaya çıkmasına yol açtı. Bu haberin etkisiyle birlikte, isim benzerliği olan bir altcoin, saatler içerisinde yüzde 385 oranında yükseliş yaşadı.

Coinbase Haberi, İsim Benzerliği Olan Altcoin’e Yükseliş Yaşattı

Coinbase, Optimism (OP) ile yürüyeceği bu yeni iş planında, Ethereum Katman-2 tabanlı bir blockchain ağı oluşturacağını açıklamıştı. Bu projenin adı Base olarak belirlendi. Daha hızlı ve güvenilir bir blockchain ağı oluşturmayı amaçlayan borsa, arka tarafta bir spekülasyona yol açtı.

Haberin yayına düşmesiyle birlikte, Base Protocol (BASE) isimli bir altcoin, saatler içerisinde neredeyse dört katı bir yükseliş yaşadı.

Ekran Resmi 2023 02 24 14.30.29

Haber akışının sosyal medyaya düştüğü sıralarda, haberle isim benzerliği olan ama alakası bulunmayan BASE token’ı, 2 dolar seviyelerinden 7 dolara kadar bir yükseliş yaşadı. Ancak bu yükseliş, “Base Protocol’ün Coinbase ile alakası olmadığı” anlaşıldığı andan itibaren yerini düşüşe bıraktı. Kripto para, saatler içerisinde 1.6 dolar seviyesine kadar düşüş yaşadı.

Bu yükseliş ve düşüş senaryosunda, Coinbase’in haberindeki bir detay önemli rol oynadı. Coinbase, oluşturacağı bu blockchain ağının herhangi bir token’ı olmayacağını ifade etmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner